Kto i dlaczego zniszczył grób? Śledczy nie wiedzą

14
28.10.2015
Kto i dlaczego zniszczył grób? Śledczy nie wiedzą
Grobowiec został zdewastowany, a szczętki zbeszczeszczone (ot. arch. AD)
Śledztwo w sprawie zniszczenia grobowca i zbezczeszczenia złożonych w nich ciał na cmentarzu Dębica prawdopodobnie zostanie umorzone. Nie wiadomo bowiem, kim byli sprawcy ani jakie motywy nimi kierowały.
W rodzinnym grobowcu na cmentarzu Dębica spoczywało małżeństwo: pani Zofia (zmarła w 1985 r.) i pan Wiktor (zmarł w 1991 r.) oraz ich syn, pochowany w 2013 roku. W nocy, 23 września, sprawca (sprawcy) zabrali z grobu jedno z ciał, a pochowanemu w 2013 roku mężczyźnie... oderwali głowę. Trzeci szkielet pozostał nienaruszony, o czym informowaliśmy po zdarzeniu.
   Śledztwo w sprawie zbezczeszczenia zwłok prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu.
   - Nie ma świadków, nie ma zapisu monitoringu, nie ma żadnego punktu zaczepienia, niczego, co mogłoby doprowadzić nas do sprawców tego makabrycznego czynu - mówi prokurator rejonowy Jolanta Rudzińska. - Nie ma wątpliwości natomiast, że sprawców było co najmniej dwóch. Samo odsunięcie płyty grobowca wymagało dużej siły, a zejście do jego wnętrza - użycia drabiny. Biegły z zakresu medycyny sądowej, który dokonał oględzin na miejscu, sam przekonał się, że nie jest to proste. Biegły stwierdził, że brakuje kości w dwóch szkieletach, została również skradziona czaszka, ale nie w całości - kontynuuje prokurator Rudzińska. - Możemy więc wykluczyć, że ktoś chciał sobie skompletować szkielet ludzki. Co zatem kierowało sprawcami? Nie wiadomo. Cała zdarzenie przysporzyło natomiast bólu rodzinie zmarłych.
   Śledztwo dobiega końca i prawdopodobnie zostanie umorzone z powodu niewykrycia sprawców. - Chyba, że nastąpi jakiś przełom - kończy prokurator.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jak oderwali głowę to pewnie wilkołak, standardowa procedura :)
(2015.10.28)
Znakiem tego śledczy to nieudaczniki za których płaci podatnik.
(2015.10.28)

info

21  
  6
to musiał być doktor frankenstein na pewno robi jakiegoś składaka radzę wieczorem uważać
(2015.10.28)

info

3  
  4
Dochodzenie przysłowiowe 3 dni, i umorzenie, standard przy sprawach gdzie trzeba się wysilić, a co z monitoringiem na tym cmentarzu rzekomo jest i prężnie działa, hmmm ktoś nas karmił bajkami?
(2015.10.28)

info

22  
  2
A skoro mowa o dwóch sprawcach to mogli to być bracia Winchester
uważnyobserwator (2015.10.28)
no tak, nikt nie podał na tacy sprawców, to jest problem. .. .
smutekbez (2015.10.28)
Kto by robił taki zamęt z tym grobowcem ????? według mnie ktos kto ma JAKIS POWÓD, ZAL, ZŁOSC itd.
haniaulka (2015.10.28)

info

5  
  0
Do przewidzenia, że umorzone, a taką wspaniałą wykrywalnością nasza elbląska Policja się szczyci :) Żenada po prostu. ..
obywatelskość (2015.10.28)

info

12  
  0
nawet jak sie poda sprawców to jest problem. ..
poszkodowanyniera (2015.10.28)
Ponoć to grób prokuratora, jeśli to prawda to napewno zemsta.
negociator (2015.10.28)

info

3  
  0