Kradł i spieniężał towar w lombardzie

9
11.04.2018
Kradł i spieniężał towar w lombardzie
fot. policja
Ochrona sklepu zatrzymała 34-letniego mężczyznę, który wynosił towar. Mężczyzna krążył pomiędzy galerią handlową a lombardem. Gdy trzeci raz tego samego dnia próbował opuścić sklep z ukradzionymi przedmiotami, został zatrzymany. Okazało się, że chwilę wcześniej ukradł również buty i spodnie i w nowej odzieży poszedł dalej kraść.
Całe zdarzenie miało miejsce wczoraj (10 kwietnia) w jednej z galerii handlowych w Elblągu. 34-letniego mężczyznę zatrzymał pracownik ochrony sklepu. Okazało się, że jest to już jego trzecia wizyta tego dnia, a że przy każdej z nich coś wynosił ze sklepu, to i tym razem nie zrobił wyjątku. Mężczyzna miał przy sobie skradzione przedmioty. Na miejsce wezwano policję. Funkcjonariusze ustalili, że 34-latek skradzione przedmioty zanosił wprost do lombardu mówiąc, że stanowią jego własność. Podczas jednej z wizyt w galerii zabrał również spodnie i buty. Rzeczy te od razu założył na siebie i przyszedł po dwóch godzinach dokonać kolejnej kradzieży - wtedy też go zatrzymano. 34-latek ukradł m.in. odtwarzacz dvd, dwa radia samochodowe, akcesoria telefoniczne oraz wspomnianą odzież. Wszystko o łącznej wartości powyżej 700 złotych. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Mężczyzna odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Za kradzież zgodnie z kodeksem karnym może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Kiedy się w końcu zrobi porządek z paserami zwanymi lombardami?????Kpina
kat (2018.04.11)
@kat - Tu nie lombardy są winne tylko złodziejskie geny.
(2018.04.11)
@kat - słusznie, te lombardy już przeginają, okropna pazerność
(2018.04.12)
A jak przychodzi babinka, która a nie ma juz nikogo leci z miesiąca na miesiąc na tzw. oparach bo dostaje renty 700zł i na koniec miesiąca nie ma za co kupić kromki chleba i jedyne miejsce, w którym dostanie pozyczkę pod zastaw swojego pierścionka, który ma od 30 lat to LOMBARD to dalej uważacie pacanym, że lombardy przeginają ? A jak jeden z drugim, który to pisze przyłazi do lombardu i chce kupić komórkę która jest wystawiona za połowe wartosći i jeszcze się targuje o 2zł to też przegina. .. .pomyślcie czasami co piszecie głąby
elkometr (2018.04.12)
@elkometr - Podzielam zdanie. Lombard jest specyficznym miejsce, ale ma swoje wady i zalety jak wszystko w dzisiejszych czasach. A paser to soba, któa swiadomie kupuje kradzioną rzecz a z tego co mi wiadomo lombardy nie skupuja kradzionych rzeczy jesli maja pewnosc iz posiadany towar przez klienta nie jest jego własnością!!!!
alkomat (2018.04.12)
Klient podpisuje się na umowie i oświadcza iż towar należy do niego. .. .Nie ma napisane na czole, ,ukradłem to i teraz chcę sprzedać, ,
barksajd (2018.04.12)
@barksajd - Przynosi nowiutki towar i oddaje za 1/3 wartości? Tak po parę razy dziennie. Podpisuje oświadczenie i jest ok? 😂😂😂
(2018.04.12)
Monitoring, bramki to wszystko pic na wodę ? Tak łatwo jest kraść. SZOK!!!
awer (2018.04.12)

info

2  
  0
@elkometr - W 50 procentach w lombardach są kradzione fanty
Jonnnyyyyyy (2023.11.27)