Jechali za szybko i stracili prawo jazdy

5
02.10.2017
Jechali za szybko i stracili prawo jazdy
Policjanci z ruchu drogowego w Elblągu zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Pierwszy z nich kierował volkswagenem, drugi dostawczym fiatem. W obydwu przypadkach funkcjonariusze zatrzymali kierowcom prawa jazdy na trzy miesiące.
Zatrzymania miały miejsce w minioną sobotę (30 września) w miejscowości Żurawiec pod Elblągiem. Pierwszy kierowca był kontrolowany o godz. 8.20. 30-latek z Elbląga kierował passatem w opłakanym stanie. Miał całkowicie łyse opony. Nie dość, że pozostałe części eksploatacyjne były w fatalnym stanie, to jeszcze bardzo ryzykował jadąc 153 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50-tki. Stracił prawo jazdy, dowód rejestracyjny i dostał 500 zł mandatu.
   Kolejny kierowca został zatrzymany po godzinie. Dostawczym renault trafic jechał 102 km/h. 29-latek również pożegnał się z uprawnieniami i dostał wysoki mandat. Przekraczanie dozwolonej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn poważnych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy do kierowców o rozwagę.
   
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

No i cacy. Debili należy utylizować od razu.
ślimak (2017.10.02)

info

5  
  1
Bardzo dobrze - nieraz se jadę tak 50-60 a jakiś dureń siedzi mi dosłownie na zderzaku i tak mnie wku. .. - a później wyprzedza i pokazuje jaki on szybki. .. Brawo Policja !!
bdb! (2017.10.02)

info

4  
  1
Jak widać Żurawiec stał się ich jedynym punktem gdzie odbierają prawo jazdy.
(2017.10.02)

info

5  
  0
A moglbyi stanąć tuż przed przed tablicą Żurawiec i nikt by prędkości o 50 w zabudowanym nie przekroczył. Kiedyś wróci normalność a za statystyki odpowiecie jak teraz komuniści za 1 dzień pobytu w ZOMO. Zastanówcie się czy warto.
(2017.10.02)

info

1  
  2
@ "Nie dość, że pozostałe części eksploatacyjne były w fatalnym stanie, to jeszcze bardzo ryzykował jadąc 153 km/h"@ - No właśnie, typowe wiejskie zachowanie, pomimo, że szrot to gaz musi dotykać podłogi. Na wioskach tak jeżdżą i przekraczanie prędkości jest czymś nagminnym. Szkoda tylko, że policja na wioski tak rzadko zagląda!
(2017.10.03)

info

0  
  0