Grupa handlująca narkotykami rozbita

17
03.06.2011
Grupa handlująca narkotykami rozbita
Policjanci zabezpieczyli 5,5 kg marihuany, która miała trafić na rynek w Polsce i Europie Północnej (fot. KWP Olsztyn)
Zatrzymaniem kolejnych trzech podejrzanych policjanci z Centralnego Biura Śledczego i prokuratorzy z Elbląga zamknęli rozdział działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem i handlem narkotyków. W sumie zarzuty i środki zapobiegawcze zastosowano wobec sześciu mężczyzn, w tym wobec Piotra J. z Pasłęka, organizującego narkotykowy proceder. Policjanci zabezpieczyli także 5,5 kg marihuany, która miała trafić na rynek w Polsce i Europie Północnej.
Materiał dowodowy zgromadzony w śledztwie pozwolił na realizację sprawy. 19 maja tego roku. przy wjeździe do Elbląga i województwie lubuskim grupy realizacyjne zatrzymały auta, którymi jechali Grzegorz Z., Tomasz R., Paweł K. i Stefan S. W jednym z samochodów, w zbiorniku na gaz, policjanci zabezpieczyli 5,5 kg marihuany.(fot. niżej)
   Jak wynika z ustaleń policjantów, zatrzymani w wieku od 24 do 40 lat, to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie płn-zach. części województwa warmińsko - mazurskiego trudniącej się sprowadzaniem zza granicy środków odurzających i ich sprzedażą. Dodatkowo jeden z podejrzanych miał przemycać marihuanę do państw północnej Europy.
   Takie zarzuty wówczas usłyszało trzech zatrzymanych. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd aresztował dwóch podejrzanych, wobec trzeciego zastosowano dozór Policji.[fotor]
   31 maja zostali zatrzymani trzej kolejni podejrzani. Tym razem w Pasłęku wpadł szef grupy przestępczej – 36-letni Piotr J. oraz dwaj jej członkowie – 40-letni Mirosław P. i 29-letni Stefan S.
   Ci mężczyźni także usłyszeli prokuratorskie zarzuty, a 1 czerwca Sąd Rejonowy w Elblągu aresztował ich na trzy miesiące. Teraz grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.
   Jak podsumowują sprawę policjanci Centralnego Biura Śledczego, wszyscy podejrzani byli wcześniej znani Policji.
   Tymi zatrzymaniami śledczy zamknęli rozdział w działalności tej narkotykowej zorganizowanej grupy przestępczej.
   
nadkom. Anna Fic, KWP w Olsztynie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
i bardzo dobrze. !
(2011.06.03)

info

0  
  0
no tu ciężko będzie się upierać że na użytek własny http://wolnekonopie.pl/
szimurina (2011.06.03)

info

0  
  0
a gdzie te grubasy z elblaga co takimi mercedesami lataja teraz sie jakas cisza troche na elblazkowie zrobila chlopcy pouciekali ryski, krzyski, zbyszki itd. .
(2011.06.03)

info

0  
  0
takim gratem się wozili jeszcze w gazie? buhahaha! no brawo policja ciekawe jak odróżniliście wieśniaka od przestępcy; d
(2011.06.03)

info

0  
  0
a ile za tą wagę, ,, ,, hehe, kupie
zaintresowany (2011.06.03)

info

0  
  0
noo ciężko ze sprzętem w Elblągu!!
(2011.06.03)

info

0  
  0
Trawka, inaczej marihuana, czyli konopie - nielegalny narkotyk, śmiertelnie niebezpieczny. Składniki biologicznie czynne konopi wywołują zależność psychiczną, a u długotrwałych palaczy występują po przerwaniu używania objawy głodu (abstynencji), wskazujące na możliwość rozwoju zależności fizycznej. Konopie należy uważać za niebezpieczny dla zdrowia indywidualnego, społecznego oraz dla zdrowotności Polski środek uzależniający. Tak to jest. Tak to wygląda.
(2011.06.03)

info

0  
  2
Ty wyzej a co powiesz o papierosach same zdrowie i dostepne w kazdym sklepie
L&M (2011.06.03)

info

1  
  0
gdybys to temu wiesniakowi powiedzial w oczy, los Twoj bylby marny, elblaski wiesniaku
trojmiasto rules (2011.06.04)

info

1  
  0
koleś nie badz śmieszny.
(2011.06.04)

info

0  
  0