"Generał" zawrócił w głowie kobiecie

35
07.08.2018
Generał zawrócił w głowie kobiecie
fot. policja
"Mam odłożone 3 miliony dolarów, chcę osiedlić się w Europie i być może wybiorę Polskę. Żeby przewieźć pieniądze, potrzebuję, by ktoś wpłacił 30 tysięcy euro. Później podzielę się dolarami.". Na taką ofertę oszusta dała się nabrać starsza kobieta z Elbląga.
Poszkodowana przelała na nieznane konto kwotę 3 tys. euro - to na początek. Kobieta zamierzała przelać wspomnianą sumę 30 tysięcy euro, jednak chwilę zajęło jej zorganizowanie takich pieniędzy. Że coś jest nie tak, zorientowała się córka kobiety i zgłosiła sprawę na policję. Starsza pani twierdziła, że „amerykański generał” wcale nie jest oszustem, a „pomaga” mu, bo liczy na to, że gdy tu przyjedzie i się osiedli, pomoże i jej i córce… Do kobiety wciąż nie docierała informacja, że stała się ofiarą oszustwa i to nie pierwszą. Policjanci ten typ oszustwa nazywają potocznie oszustwem „na generała”. Kontakt pomiędzy ofiarą a oszustem odbywa się najczęściej przy pomocy komunikatów na portalach społecznościowych.
   Policjanci ostrzegają przed zawieraniem tego typu znajomości, a także przed podawaniem swoich danych obcym osobom. Zalecają także zachowanie ograniczonego zaufania w przypadku kontaktów, a co najważniejsze, przestrzegają przed wpłacaniem pieniędzy na konta obcych lub niedawno poznanych osób.
   Oszuści najpierw budują zaufanie u osoby, którą chcą oszukać, a następnie podsuwają jej intratną propozycję zarobkową lub zyskowny interes. Często "nabrane" w ten sposób osoby zamiast zyskać, tracą spore sumy pieniędzy.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
stara a siedzi na necie ? cos tu nie tak
(2018.08.07)
Często ? Zawsze tracą czy to na numerze nigeryjskim czy generalskim. Włącz myślenie i nie dotyczy to tylko Pań.
(2018.08.07)

info

29  
  1
Amerykanca się zachciało?? A co w Elblągu brakuje porządnych facetów??? Ani trochę mi jej nie żal.
Dax (2018.08.07)
Jeżeli jakaś propozycja wydaje się zbyt piękna aby była prawdziwa to najprawdopodobniej taka właśnie jest.
mat (2018.08.07)
Czekej, facet ma 3 mln dolarów, a nie stać go na 30 tyś euro, żeby je przewieźć? PRZEWIEŹĆ?! To on nie trzyma ich w banku? Aż mi się przypominają słowa Korwina o inteligencji kobiet.
(2018.08.07)

info

44  
  5
Doic glupie krowy ile sie da.
Ararar (2018.08.07)

info

62  
  6
Czeka na rozkazy z KOD.
(2018.08.07)
Gorzej niż kupić od cygana tombak jako złoto. ..
szimurina (2018.08.07)

info

35  
  1
barany są po to by je strzyc.
F____f (2018.08.07)

info

48  
  1
Taką idiotkę to corka powinna ubezwłasnowolnic.
renasza (2018.08.07)

info

52  
  2