Fatalna pomyłka na polowaniu

82
04.12.2018
Fatalna pomyłka na polowaniu
(fot. WS, arch. portEl)
Ta wyprawa na polowanie zakończyła się dla dwóch myśliwych dramatycznie. Jeden z nich, zamiast dzika, ustrzelił ... kolegę. Na szczęście, rana nie okazała się śmiertelna. Jednak pechowy myśliwy odpowie przed sądem. Prokuratura Rejonowa w Elblągu przygotowała akt oskarżenia w tej sprawie.
Do zdarzenia doszło w czerwcu 2018 r. w lasach w okolicy Przezmarku (gm. Elbląg). Podczas polowania na dzika doszło do postrzelenia jednego z myśliwych. Obaj mężczyźni - po czterdziestce - byli kolegami. Ten, który strzelał tłumaczył, że to był wypadek.
   W październiku Prokuratura Rejonowa w Elblągu zakończyła śledztwo w tej sprawie i skierowała do sądu akt oskarżenia. Pechowemu myśliwemu może grozić kara do 3 lat więzienia.
   - Sprawca zaproponował dobrowolne poddanie się karze, o jej wymiarze jednak nie możemy informować - mówi Jarosław Żelazek, prokurator rejonowy w Elblągu. - O tym, czy takie rozstrzygnięcie jest możliwe zdecyduje sąd.
   Tragedią zakończył się podobny wypadek, do którego doszło 29 grudnia 2017 r. na terenie gminy Miłakowo. Tam podczas polowania postrzelony został jeden z myśliwych, ale mimo udzielonej pomocy medycznej, zmarł. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostródzie Ośrodek Zamiejscowy w Morągu. Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
już nawet nieodrozniaja dzika od człowieka co trzeba mieć w głowie? chyba tylko siano i alkohol
hehehe (2018.12.04)
Myśliwi. .. co oni mają w głowach?
Zennon. (2018.12.04)
Nie strzelać nie polować dziki trzeba szanować
Z i e l a s z (2018.12.04)
Pechowy myśliwy odpowie przed Sądem, czyżby ten co został postrzelony miał przedstawione zarzutu za niezgodne z prawem przyjęcie postrzału. buhahah PORTEL nic dodać nic ująć. Choć dodać trzeba że poziom i tak wyższy niż na wupe.
(2018.12.04)

info

18  
  5
sie pogodzili, wypili flaszkę na św huberta, -a sąd jak sąd dalej swoje rower merida 26 cali sprz. .
ttt (2018.12.04)

info

13  
  6
sie pogodzili, wypili flaszkę na św huberta, -a sąd jak sąd dalej swoje
ttt (2018.12.04)
@ttt - To myśliwi?????Prawdziwy myśliwy takiego błędu by nie zrobił. To nowobogaccy którzy zostali, ,mysliwymi'' bo tatuś gdzieś ma, ,plecy'' albo jeszcze dziadzio był w ORMO, a oni nawet w wojsku nie byli. KTO IM DAŁ do ręki BROŃ?????
(2018.12.04)
Super. Może w końcu się wystrzela nawzajem ta panosząca się po lasach hołota
J_an (2018.12.04)
@J_an - Jak można byś takim d.., nie wiesz jak cierpi ten człowiek.
(2018.12.04)
A jak cierpią postrzelony i zabijane zwierzęta. Mordercy zwierząt nie mogą domagać się współczucia.
MarBino (2018.12.04)