Dźgnął w serce i zabił. Dwanaście lat dla zabójcy braniewianki

31
13.11.2015
Dźgnął w serce i zabił. Dwanaście lat dla zabójcy braniewianki
Andrzej K. przed elbląskim Sądem Okręgowym (fot. Michał Skroboszewski)
Dźgał w ramię, w kark, w plecy. Dwa razy trafił w serce i to właśnia te rany przyniosły śmierć. Po kilku godzinach mężczyzna został zatrzymany przez policję i przyznał się do zabójstwa. Andrzej K., który w zeszłym roku zamordował 30- letnią mieszkankę Braniewa, stanął przed elbląskim Sądem Okręgowym.
Do tragedii doszło 11 lipca ub.r. na klatce schodowej w jednym z bloków przy ul. Szkolnej w Braniewie. To tam, ok. godz. 5 rano, Andrzej K. zaatakował 30- letnią braniewiankę - Ewę P. - i zadawał jej ciosy nożem. Dźgał w ramię i twarz, w kark, w plecy, dwa razy trafił również w serce. To właśnie te rany kłute były bezpośrednią przyczyną zgonu. Ratownicy, którzy przybyli na miejsce, próbowali reanimować ofiarę. Niestety kobieta zmarła.
   Wezwano policję, która obejrzała miejsce zdarzenia, zabezpieczyła ślady i przepytała tych, którzy mogli coś na ten temat wiedzieć. Kilka godzin później 44- letni mężczyzna został zatrzymany, jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut zabójstwa, przyznał się do niego i złożył wyjaśnienia.
   Dziś (13 listopada) Andrzej K. stanął przed elbląskim Sądem Okręgowym. Na wniosek obrońcy, z uwagi na "intymne relacje, jakie łączyły oskarżonego z pokrzywdzoną oraz drastyczność zdarzenia", sędzia Marek Nawrocki zdecydował o wyłączeniu jawności.
   Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze i dostał karę 12 lat pozbawienia wolności.
mw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
kauczu ty bydlaku przed wykonaniem kary wychłostać bydlaka
(2015.11.13)

info

13  
  1
O proszę następny psychol i zwyrodnialec. Dostał tylko 12 lat za ludzkie życie. Żenada w tym kraju.
(2015.11.13)

info

31  
  3
Rom temu w lipcu zabił a teraz wyrok hahaha. Do tej pory juz powinien w kamieniolomach zapier..... Rowy melioracyjnych czyścić. Ulice zamiatac odśnieżac a po pracy powinien dostać paralizatorem między żebra. I tak do końca jego marnych dni
Dkdl (2015.11.13)
na pal go jak azje duchajbejowicza i wtedy paralizatorem
(2015.11.13)

info

10  
  1
Może ziobro zrobi porządek z tym chorym wymiarem sprawiedliwości 12 lat?! dostał a na pół kary wyjdzie gdzie ta sprawiedliwośc to za kłusownictwo wiecej by dostał oprawca jeden,
józekpolskab (2015.11.13)

info

20  
  3
A dlaczego w tekście nie ma słowa o motywach tego zabójstwa? Jakie wyjaśnienia złożył ten zabójca? oj dziennikarze
(2015.11.13)

info

3  
  6
Ja pi. .. .. e jaka żenada. Za zabójstwo 12 lat !!!! Łaskawie poddał sie dobrowolnie karze i dlatego dostał tylko 12.W sumie ludzki człowiek. Pewnie chciał zaoszczedzic pracy tzw. wymiarowi sprawiedliwości, a oni (sędziowie) poszli mu na reke i odwdzieczyli się niskim wyrokiem
pumpum (2015.11.13)

info

16  
  1
Jestem zbulwersowana. .tylko 12 lat??. .. to chyba jakieś kpiny!!!
campiona32 (2015.11.13)

info

9  
  1
ale te 12 lat to w zawieszeniu, czy do odsiadki?
(2015.11.13)

info

2  
  2
Elbląski grajdoł. ..
student123 (2015.11.13)

info

3  
  0