Drift na skrzyżowaniu

31
02.11.2017
Drift na skrzyżowaniu
zdj. jest ilustracją do tekstu (fot. KMP w Elblągu)
26-letni mężczyzna, który próbował „driftowania”* na jednym z elbląskich skrzyżowań ściągnął na siebie uwagę policjantów. Gdy ci postanowili sprawdzić jego trzeźwość, ten zaczął powoływać się na rozliczne znajomości, koneksje i prawie zwolnił funkcjonariuszy ze służby. Prawie, ponieważ w konsekwencji drogowej kontroli sam trafił do komendy.
Badanie niedoszłego driftera urządzeniem typu alko blow wskazało zawartość alkoholu w organizmie. Cała reszta jego tłumaczeń u niejednej osoby wywołała by uśmiech na twarzy. 26-latek powiedział m.in., iż nie ufa policyjnym badaniom trzeźwości, bo jego zdaniem nie są one miarodajne a urządzenia „fałszują wyniki”. Stąd też odmawia badania alkotestem. Policjanci sprawdzili jego dane w bazie. Okazało się wtedy, iż dowód rejestracyjny od poloneza, którym kierował jest w depozycie, bo został wcześniej zatrzymany. To jednak nie koniec. Gdy 26-latek dowiedział się, że auto zostanie odholowane, a on przewieziony do szpitala na pobranie krwi, zapowiedział pisanie raportów i skarg na kontrolujących go funkcjonariuszy. Kilkakrotnie wspominał także o rodzinnych znajomościach, po to, by policjanci odstąpili od kontroli. Funkcjonariusze nie przestraszyli się jednak jego zapowiedzi. Tylnonapędowy pojazd młodego driftera trafił na strzeżony parking. On sam odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania na czas określony przez sąd.
   
   *Drift – technika jazdy pojazdem w kontrolowanym poślizgu
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Kto wzywał lawete i z jakiej firmy? Warto sprawdzić jakie mają układy z laweciarzami czy aby nie czerpią z tego szemranych profitów ?
(2017.11.02)
Teraz policja musi uważać, żeby nikt im nie ukradł tak cennego bolidu z parkingu.
Sebastiann (2017.11.02)

info

26  
  0
uklady ukladziki to normalne
ktos (2017.11.02)
Słabiutkie się te jego znajomości okazały się. .W jęzorze tylko jego siła była. ..
(2017.11.02)

info

11  
  1
Ładny poldek. ..
(2017.11.02)
Dobrze mówił a wasze Iskry nie fałszują pomiarów i nie naciągacie ludzi na mandaty ?
(2017.11.02)

info

8  
  1
Podejrzewam, że mierzysz swoją miarą. Dopatrujesz się przekrętów i zauważasz możliwości, pewnie gdybyś Ty był policjantem to lawetą przyjechałby Twój znajomy, ale są na tym świecie jeszcze ludzie, którzy wykonują swoją pracę w zamian za wynagrodzenie od pracodawcy i bez wchodzenia w szemrane układy bez ryzyka bo czy można ufać kanciarzom.
(2017.11.02)
Takie usługi świadczy firma wybrana w przetargu a nie kolega wzywającego policjanta. Możesz teraz rozwinąć temat uczciwości przetargów itd.
C3P0 (2017.11.02)
wsadzić do pierdla bandziora drogowego na te dwa lata, ma 26 lat odechce się takich numerów następnym razem.
chin (2017.11.02)

info

8  
  4
Może przyjdzie czas że policja będzie dla ludzi. Póki co krawężniki mordują paralizatorem a góra liczy kasiore.
(2017.11.02)

info

5  
  3