Chciał nastraszyć 13-letnią rowerzystkę

11
30.05.2015
Chciał nastraszyć 13-letnią rowerzystkę
(fot. WS, archiwum portEl.pl)
36-latek z Lechowa dla głupiego żartu naraził na niebezpieczeństwo 13-letnią rowerzystkę. Mężczyzna chciał nastraszyć nastolatkę, zajeżdżając jej drogę ciągnikiem rolniczym. Dziewczynka zeskoczyła z roweru i uciekła na pobliską skarpę. Policjanci ustalili, że mężczyzna podczas jazdy spożywał alkohol.
W piątek około godziny 15 policjanci zostali powiadomieni przez rodzica dziecka, że 13-letnia córka została potrącona przez mężczyznę kierującego ciągnikiem, który odjechał w kierunku Lechowa w gminie Pieniężno. Policjanci dotarli do 36-letniego kierowcy, który przyznał się, że kierując ciągnikiem chciał nastraszyć jadącą z naprzeciwka rowerzystkę i zjechał na jej pas drogi. Mężczyzna stwierdził, że nie widział, czy rowerzystka przewróciła się. Przyznał się za to do faktu spożywania piwa podczas kierowania ciągnikiem. W chwili badania funkcjonariusze stwierdzili u niego ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci ustalili również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a ciągnik nie jest dopuszczony do ruchu.
   Na szczęście tym razem głupi żart zakończył się na wielkim strachu 13-latki. Rowerzystka nie odniosła żadnych obrażeń. Nie skończy się tak jednak dla nierozsądnego 36-latka. Mężczyzna odpowie za kierowanie ciągnikiem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poruszanie się bez uprawnień do kierowania pojazdami, kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz za brak polisy OC na pojazdy.
   
Jolanta Ciszewska, KPP Braniewo

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Jak można po wszystkim przyznać się że piło się podczas jazdy alkohol :), Brak dowodów brak winy, powinni go przebadac
(2015.05.30)

info

1  
  10
założę się że brał udział w wyborach
(2015.05.30)
Zapewne typowy wyborca Komorowskiego.
DumnaBogataPolska (2015.05.30)
napisali "nierozsądny 36 latek" jak dla mnie to kretyn i idiota. .. od takiego starego konia można wymagać trochę wyobraźni!!!! niech dla żartu łeb wsadzi do maszyny rolniczej. .będzie ubaw że hej!!!
(2015.05.31)

info

7  
  0
czemu nie mozna ukarac od razu tylko sprawa za pol roku, typowe dla polski dzialanie wymiaru.
(2015.05.31)

info

6  
  1
Jakieś inne dowody oprócz przyznał się oczywiście macie macie?
(2015.05.31)

info

1  
  2
Jak w Polsce w końcu utworzą gułagi, to każdy będzie chodził jak w zegarku i skończą się takie wybyrki. Nic tak nie resocjalizuje, jak budowa torów kolejowych przez 16 godzin dziennie mając do żarcia tylko suchą kromkę chleba i szklankę wody!
(2015.05.31)

info

2  
  2
założę się że brał udział w wyborach i głosował na komorowskiego
(2015.06.01)
Raczej typowy wyborca Dudy. .. .g**** obchodzi wszystko, ważne żeby dali na chalnie
(2015.06.01)

info

2  
  2
Mylisz się - na Dudę. .. upsss
nie_dla_idiotów (2015.06.01)