Zdarzenie drogowe miało miejsce wczoraj około 19.30 przy al. Jana Pawła II. Tam kierująca osobowym BMW 19-latka jadąc w kierunku al. Odrodzenia straciła panowanie nad swoim autem i potrąciła dwie młode kobiety stojące w zatoczce przy innym pojeździe. Obie kobiety zaraz po zdarzeniu zostały przewiezione do szpitala. To wszystko wynika z policyjnego raportu. Z relacji świadków na miejscu zdarzenia wynika, że 19-latka celowo wprowadzała swoje BMW w „kontrolowany” poślizg, który chwilę później okazał się już nie być kontrolowanym. Dziewczyna wyjeżdżając z tzw. „ślepego ronda” zaczęła tracić panowanie nad autem i zderzyła się bokiem z zaparkowanym pojazdem, pomiędzy autami znalazły się dwie młode kobiety.
- W tym miejscu często zostają ukarani mandatami kierujących, którzy „driftują” lub próbują „driftować” – mówi jeden z policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – To jest droga publiczna a takie zachowanie nie jest bezpieczne zarówno dla kierującego, pasażerów jak i pieszych będących na zewnątrz auta. Kara za sytuację w której nikt nie zostanie poszkodowany to 500 złotych oraz 6 punktów karnych. Jak się okazuje czasem kończy się to wypadkiem.
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter