Areszty za znęcanie się nad rodziną

4
17.04.2015
Areszty za znęcanie się nad rodziną
fot. (arch. portEl.pl)
40-letni Maciej K. został tymczasowo aresztowany przez sąd na czas prowadzenia postępowania. Mężczyzna znęcał się nad matką. To nie pierwsze jego takie zachowanie. Był już wcześniej za to samo karany i odbywał karę pozbawienia wolności. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
Maciej K. pił alkohol, wszczynał awantury domowe, szarpał a także wyzywał swoją matkę. 40-latek został zatrzymany przez policjantów w czasie jednej z takich interwencji. Policjanci przesłuchali świadków oraz ofiarę domowej przemocy potwierdzając fakt znęcania się. Maciej K. odbywał wcześniej karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Teraz odpowie za kolejny swój czyn. To nie jedyne postępowanie jakie w ostatnich dniach przeprowadzili w sprawie o znęcanie elbląscy policjanci. W innym przypadku 63-letn mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące za znęcanie się nad swoja córką. W tym przypadku było to głównie znęcanie psychiczne. Mężczyzna utrudniał bowiem kobiecie dostęp do niektórych domowych pomieszczeń, wyzywał ją. Wywoływał także awantury oraz zakłócał nocny odpoczynek domowników. 63-latek usłyszał już zarzut znęcania się. Sąd na wniosek policji i prokuratury przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie. Trafił on na dwa miesiące do aresztu. Za znęcanie się nad osoba najbliższą może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
   
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

czemu prokurator nie sprawdzi czy to corka nie znecala sie nad ojcem???szkoda faceta!!!
Jarek1111 (2015.04.20)

info

1  
  0
Ojciec By Jej Pomoc wziął ja do siebie. Na trochę. Bo nie miala gdzie mieszkać to ona w podziękowanie wsadzila biednego ojca!! Teraz ma mieszkanie dla siebie... Corka bez Serca!!!!zeby Syn kiedys Cie tak samo zalatwił!!!!.Zycze Ci tego!!!
basia i piotr (2015.04.20)

info

2  
  0
pokazcie opinie drugiej strony a nie tylko nieudolnej zyciowo wyzyskiwaczki. skoro jej tak bylo zle to mogla sie wyprowadzic wez ze swoim konkubentem, ,biznesmenem, ,a nie uprzykrzac ojcu zycie
(2015.04.21)

info

1  
  0
Najlepiej wsadzić 63-latka i mieć spokój a gdzie domniemanie niewinności znam tego Pana i bede za nim murem stała jak bedzie trzeba go bronić. Córeczka z kochanym konkubentem oraz żoneczką chcą sie pozbyć człowieka z domu to najlepiej zrobić z niego kryminalistę znęcania psychicznego nie da sie udowodnić a domek za free bedzie pogratulować kochanej psełdo rodzince. Oprócz tego zastraszają pozostałą rodzinę zeby w zadnym wypadku nie stali po stronie ojca, dziadka, teścia. WSTYD !!!!!
(2015.04.21)

info

4  
  0