"Znikają" studzienki

7
15.07.2025
Znikają studzienki
fot. nadesłana (arch.portEl.pl)
Departament Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu informuje, że od 11 lipca otrzymujemy liczne zgłoszenia o kradzieżach krat żeliwnych (tj. ruszta wpustów kanalizacji deszczowej) zlokalizowanych na terenie Elbląga, m.in. na ul. Niborskiej, Metalowców, Smolnej, Odlewników.

W związku z powyższym prosimy Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie jazdy. Jednocześnie każdy zauważony brak kraty żeliwnej prosimy zgłaszać do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego lub Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Zespół Prasowy Biura Prezydenta Miasta

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Dowalić takie kary skupom złomu, by interes zwijali. Nawet za kawałki potłuczone. Proceder się skończy.
(2025.07.15)

info

31  
  0
Pracowniku skupu, obyś za to lewe skupowanie pokryw kanalizacji solidnie odpowiedział i nigdy nie wpadł sam, czy samochodem w taką dziurę. Brak słów, człowieku, wiesz w ogóle co ty robisz?
(2025.07.15)

info

17  
  0
Przecież złodziejepotłuką te włazy i dopiero sprzedają na złomie
Leon88 (2025.07.15)
@Leon88 - A złom ma nie przyjmować nawet potłuczonych, nawet kawałeczka, zatrzymać przywożącego i dzwonić na Policję.
(2025.07.15)
znikają pokrywy, a nie studzienki. tytuł do korekty
(2025.07.15)

info

9  
  0
bo w zyciu piękne sam chwile
koził (2025.07.16)

info

0  
  1
Moja ogromna prośba do Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego. Uratujcie stare, historyczne pokrywy z napisami zakładów Schichau i Komnick przed kradzieżą. Można przenieś je na Starówkę. Zastąpić je pokrywami ze współczesnym oznakowaniem. Takich pokryw jest jeszcze dużo. Na przykład są dwie pokrywy na rogu ul. Saperów i ul. Czarnieckiego. Pokazuję je wnukom na spacerze. Pracowników skupu złomu za przyjęcie nawet połamanej pokrywy czy kratki ściekowej karać tak samo jak złodziei.
mirko (2025.07.16)

info

9  
  2