Tu siedzi się bezkarnie, a strzela legalnie

5
06.05.2016
Tu siedzi się bezkarnie, a strzela legalnie
fot. Anna Dembińska
- Chcesz zobaczyć więzienie? - pyta mama i sadza uśmiechniętą dziewczynkę na piętrową pryczę. Pięciolatka pozuje do zdjęcia machając nóżkami. - Za co tu siedzisz - docieka kobieta, a wokół słychać huk wystrzałów, bo trwa odbijanie zakładników, a dalej ewidentnie coś się pali. Wszystkim jednak dopisuje humor, bo to festyn służb mundurowych. Zobacz zdjęcia.
W maju swoje święto obchodzą Straż Pożarna, Straż Graniczna oraz 16. Batalion Dowodzenia, dlatego sześć lat temu zrodził się pomysł wspólnego festynu dla mieszkańców Elbląga i regionu. I to właśnie dziś (6 maja) służby zaprosiły na plac u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Królewieckiej małych i dużych. Program jest bardzo bogaty, przewidziano mnóstwo atrakcji, pokazów i występów artystycznych.
   - Pali się! - krzyczały przejęte przedszkolaki. Faktycznie, nad placem unosiły się kłęby czarnego dymu, ale zagrożenia nie było, bo to pożar kontrolowany.
   - A kto gasi pożar - chciał wiedzieć strażak. - Do-roś-li! - odpowiadały chórem maluchy.
   Brygadier Tomasz Malesiński z JRG 1 w Elblągu tłumaczył dzieciom, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia, a dorosłym pozwolił ugasić mini ogień gaśnicą.
   Obok wóz strażacki, do którego ciągnęła się kolejka, bo każdy maluch chciał zobaczyć, jak to jest usiąść w środku. Do służbowych samochodów policji, Służby Więziennej czy wojska też chętnych nie brakowało. Policjanci proponowali spacer w alkogoglach, z kolei celnicy pokazywali ... preparowane zwierzęta, prześwietlali też bagaże.
   U pograniczników skupienie, bo jakże tu być rozproszonym, gdy się strzela. Nawet jeśli tylko korzystając z symulatora.
   Służba Więzienia przygotowała celę dla osadzonych, w której również ruch. Wielu chciało mieć zdjęcie na pryczy. Trudno nie skorzystać z okazji, bo można to robić wyjątkowo bezkarnie.
   A wokół huk wystrzałów. To pokazy odbijania zakładników oraz tłumienia więziennego buntu.
   Na terenie festynu stoją też dwa fiaty 125 p oraz oldschoolowe motocykle. - Ale stare - bystry komentarz przedszkolaków.
   I dość opowiadania, bo kto chce może jeszcze odwiedzić mundurowych. Festyn potrwa do godziny 18.
   
A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Widzę, że budźetówce się poprawiło bo tylko świętują na okrągło.
(2016.05.06)

info

0  
  8
"Chcesz zobaczyć więzienie? - pyta mama i sadza uśmiechniętą dziewczynkę na piętrową pryczę. " ale to jeszcze nic bowiem za chwilę matka pyta córkę "Za co tu siedzisz " co to ma być ??? kto wypisuje takie bzdury. .. masakra
OBCY123 (2016.05.07)

info

1  
  1
Dzielne chłopaki i dziewczyny :) Pełen szacunek i dziękujemy bardzo :)
(2016.05.07)

info

1  
  1
Też mogłeś być w budżetówce ale trzeba było się uczyć.
(2016.05.07)

info

4  
  0
coś się "reportarzyście" poplątało:z jego relacji wynikało, że robienie zdjęcia siedzącego na pryczy jest wyjątkowo bezkarne. Sugeruję zakup alkomatu.
(2016.05.07)

info

0  
  0