W poniedziałek (25 października) odbędzie się kolejna demonstracja Elbląskiego Strajku Kobiet. Organizatorzy chcą wyrazić swój sprzeciw wobec polexitu, do którego, ich zdaniem, zmierza polityka rządu. Marsz wyruszy o godzinie 17.30 spod siedziby Prawa i Sprawiedliwości na placu Słowiańskim.
- Przygotujcie ciepłe ubrania, termos z ciepłym napojem i wygodne buty, bowiem będziemy iść ulicami Elbląga i głośno krzyczeć, dlaczego sprzeciwiamy się rządom Kaczyńskiego. Niech nasze "NIE" usłyszą PiSowcy, a w szczególności rząd z politykami prawicy - informuje Elbląski Strajk Kobiet.