Już od niespełna trzydziestu lat świętujemy Międzynarodowy Dzień Tańca. Dzień 29 kwietnia wybrany nieprzypadkowo nawiązuje do daty chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jean-Georges’a Noverre’a. Elbląg, który może poszczycić się wieloma sukcesami w dziedzinie tańca, obchodzi go w sposób szczególny. Dziś podczas Turnieju Tanecznego „Bażant 2011” swoje taneczne umiętności zaprezentowali najmłodsi elblążanie.
- Turniej Tańca „Bażant” jest dla nas zawsze bardzo ważnym tanecznym wydarzeniem. Cieszymy się, że możemy dziś gościć w naszych skromnych progach najmłodszych adeptów sztuki tanecznej. Mam nadzieję, że w przyszłości zastąpią oni tych, którzy dziś tak godnie i wspaniale reprezentują Elbląg i Klub Tańca „Jantar” - powiedział podczas uroczystego otwarcia turnieju dyrektor CSE Światowid oraz prezes Stowarzyszenia „Jantar” Antoni Czyżyk. - Jesteście naszą nadzieją na sukces w przyszłości, na podobny sukces, którym Elbląg dziś może się pochwalić. Cieszę się, że taniec w Elblągu cieszy się tak dużą popularnością – dodał. - Chciałbym podziękować wszystkim instruktorom, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie dzieci do dzisiejszego turnieju. Z własnego doświadczenia wiem, że jest to bardzo ciężka praca.
Najpierw wystąpili profesjonaliści czyli tancerze EKT „Jantar". Adam Popowski i Paulina Karpińska zatańczyli in. walc wiedeński oraz gorące argentyńskie tango.
Podczas imprezy zaprezentowały się dzieci i młodzież, które ukończyły kursy tańca odbywające się w Centrum Tańca „Promyk". Dzieci z przedszkoli zatańczyły radosną sambę, polkę i macarenę i wytańczyły sobie certyfikat tancerza, który otrzymały po swoich tanecznych popisach. Na turnieju tańca startowali również uczniowie klas mistrzostwa sportowego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu. Zatańczył również Zespół Tańca Towarzyskiego Destination.
2 maja w godzinach popołudniowych na stronie
www.swiatowid.elblag.pl będzie można obejrzeć filmową relację z dzisiejszego Turnieju Tańca.
Jutro (30 kwietnia) w sali sportowo - widowiskowej CSE „Światowid" odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar". Turniej podzielony będzie na 3 bloki taneczne: 11.00 - 13.30, 14.00 - 16.30 oraz 17.00 - 19.30. Bilety wstępu do nabycia w dniu imprezy.