Przedszkolaki w ratuszu: Ale czadowo!

21
28.02.2012
Przedszkolaki w ratuszu: Ale czadowo!
Przedszkolaki zasiadły na miejscach radnych w sali sesyjnej (fot. WS)
Jak kiedyś wyglądała cała Polska? Jak kiedyś wyglądała Galeria EL? Jak wyglądała ulica Fromborska? Te i wiele innych pytań zadawały dzieci z Przedszkola nr 4, które dziś (28 lutego) odwiedziły Urząd Miejski i spotkały się z wiceprezydentem Elbląga Grażyną Kluge. Zobacz fotoreportaż.
Dzieci są ciekawe świata, spontaniczne, szczere i bezpośrednie. O tym mogła przekonać się dziś wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge, którą przedszkolaki postawiły w ogniu pytań. Chciały wiedzieć m.in. jak kiedyś wyglądała cała Polska, jak wyglądała Galeria EL czy ulica Fromborska. Pani wiceprezydent dzielnie stawiała czoła ciekawości najmłodszych.
   - Galeria EL wyglądała kiedyś jak wielka piaskownica z kamieniami - tłumaczyła cztero- i pięciolatkom. - A ul. Fromborska, cóż, miała więcej zieleni, a teraz jest więcej asfaltu.
   Dzieci chciały też wiedzieć, czym zajmuje się Grażyna Kluge w ratuszu.
   - Przedszkolami, szkołami, a także wszystkim, co dotyczy rodziny - wyjaśniała z uśmiechem. - A co wy byście chciały zmienić w naszym mieście - pytała.
   Dzieci stawiały na nowe place zabaw, także przy swoim przedszkolu, a rezolutny Michałek zażądał …twierdzy.
   To trzecie spotkanie Grażyny Kluge z najmłodszymi, którzy z zainteresowaniem zwiedzali elbląski Urząd Miejski. Zasieli także na miejscach radnych w sali sesyjnej. Pani wiceprezydent przyznała, że bardzo lubi wizyty przedszkolaków.
   - Dzieci są spontaniczne i szczere. Są grupą, której zawsze się coś spodoba. Zadają jednak nietypowe pytania - przyznała. - Pytania szalenie proste, a zarazem tak strasznie trudne. Na niektóre rzeczywiście ciężko znaleźć odpowiedź taką, która by do dzieci trafiła. I są wszystkim zainteresowane.
   Wędrując korytarzami elbląskiego ratusza przedszkolaki z „czwórki” zachwycały się…podłogą, która przypominała im przedszkolną, w księgowości wykrzykiwały „Ale czadowo!”, słychać też było „Jak tu pięknie!”.
   Milenka: - Podobało mi się wszystko, np. winda. A pani prezydent jest bardzo ładna.
   Michałek: - Wszystko mi się podobało. Widzieliśmy dużo różnych miejsc. A pani prezydent jest miła i ładna. Dostaliśmy też kredki w ołówku. Podobają mi się, bo lubię rysować i wreszcie będę miał w domu porządne kredki.
   Każdy z uczestników spotkania otrzymał upominek – wspomniane przez Michałka kredki, a także słodycze. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki do ratusza. Zadowolona była także ich wychowawczyni:
   - To część zajęć dotyczących Elbląga wczoraj i dziś - wyjaśniła Katarzyna Ostaszkiewicz. - Dzieci poznają historię swojego miasta, a także współczesność.
   Już zapowiedziane są kolejne wycieczki najmłodszych elblążan, którzy chcą spotkać się z prezydentem i obejrzeć miejsce, w którym zapadają najważniejsze decyzje dotyczące Elbląga i jego mieszkańców.
   
Agata Janik

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Tymi kwiatkami dzieci dziękują Pani Kluge za zlikwidowanie zielonej szkoły ???
(2012.02.28)

info

0  
  0
jescze te dziecinki mozna oszukac bo doroslych juz nie-PRAWDA PANIE PREZYDENCIE?
/. (2012.02.28)

info

0  
  0
Propaganda jak u wujaszka Stalina
(2012.02.28)

info

0  
  0
Nie wstyd wam zatruwać umysły dzieci?
(2012.02.28)

info

0  
  0
Dziękują za zlikwidowanie zielonej szkoły, bo w końcu będą mogli pojechać gdzieś indziej!!!
(2012.02.28)

info

0  
  0
jejku gdzie dyżurni z urzędu broniący dobrego imienia miłościwie panującego? Do piór towarzysze, do klawiatur - wasze bożyszcze znowu sprofanowane w komentarzach :)
(2012.02.28)

info

0  
  0
Czadowo!!! ) Super fotki !! Pozdrowieia dla calego przedszkola nr. 4
<> (2012.02.28)

info

0  
  0
Dzieci maja uśmiech na twarzach, ciekawe czy w waszych domach też się śmieją, bo dorośli tylko narzekać potrafią
(2012.02.28)

info

0  
  0
Srali muszki, będzie wiosna - już mało kto wam wierzy ściemniacze z obozu Platformy Obywatelskiej
(2012.02.28)

info

0  
  0
"Dzieci chciały też wiedzieć, czym zajmuje się Grażyna Kluge w ratuszu. " - więc ja wam powiem drogie dzieci : jednym z zadań Kluge jest likwidowanie zielonej szkoły
(2012.02.28)

info

0  
  0