Pożar domu w Wiśniewie, z ogniem walczyło ponad 30 strażaków

40
21.04.2020
Pożar domu w Wiśniewie, z ogniem walczyło ponad 30 strażaków
fot.Michał Skroboszewski
Dziś (21 kwietnia) około godz. 18.40 we wsi Wiśniewo (gm. Markusy) w jednym z domów zapalił się dach. Strażakom szybko udało się opanować sytuację, jednak ze względu na drewnianą konstrukcję domu zniszczenia są bardzo duże. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zobacz więcej zdjęć.  

Pożar drewnianego domu wybuchł na dachu i bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Mimo to strażakom udało się opanować sytuację w 30-40 minut. Przed laty w tym budynku mieściła się remiza, dziś mieszkały tam dwie osoby. Dwójka mieszkańców opuściła budynek jeszcze przed przybyciem strażaków.
   W akcji gaśniczej brało udział 34 strażaków z JRG nr 1 w Elblągu, OSP Markusy i OSP Krzewsk, w sumie na miejscu pracowało 9 zastępów. Policyjne dochodzenie ustali przyczyny pożaru.

ms

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
a na jakiej podstawie prawne ci strażacy tam wjechali i gasili? no proszę podać podstawę prawą tej akcji
Wesz patologia (2020.04.21)
Nie mieszkały tam dwie osoby tylko cztery, lekka różnica jest.
....... (2020.04.21)
Nie było cie na miejscu więc się nie wypowiadaj się i mieszkały tam 2 osoby matka z córką
(2020.04.21)
Myślę że to nie robi roznicy ile osób zamieszkiwało budynek, jednak należy zwrócić uwagę na to iż pożar zaczął się na strychu a nie na dachu a to jest zasadnicza różnica.
Analfabeta (2020.04.21)
@Analfabeta - Pewnie gorejący ptak usiadł na dachu i zapaliły się dachówki. :-D
sikawkowy (2020.04.21)
Są Markusy - jest imprezka! Brawo dla strażaków, szybka reakcja, pełna obsada. Jesteśmy z Was dumni!
Markusiak (2020.04.22)

info

10  
  6
Najważniejsze, że to nikt nie zginął/ nie został ranny. .. Reszta to detale
349[N]... (2020.04.22)
Zbiórka na odbudowę domu, bo som nie był ubezpieczony za 3...2...1...
Gosc7373 (2020.04.22)

info

5  
  7
DETALE hahaha 95% społeczeństwa bierze kredyty na 30/40 lat, żeby dom kupić, ale to tylko DETAL. Drobnostka haha faktycznie...każdy z nas ma w kieszeni „drobne” na drugi dom. Swoją droga, głowę daje, ze ubezpieczenia nie mieli, przeglądów kominiarskich tez nie mieli. Teraz to tylko będą szukać tych co im będą pomagać.
Felraczo (2020.04.22)
Tak jak Emblong..
ulala (2020.04.22)