Ponad 780 tys. zł na koncie elbląskiej WOŚP

57
26.01.2026
Ponad 780 tys. zł na koncie elbląskiej WOŚP
(fot. RG)
„A my? Robimy swoje” - to jedno z haseł WOŚP w tym roku. I zrobili – na koncie elbląskiego sztabu jest już ponad 780 tys. zł, o kilka tysięcy więcej niż o tej samej porze w ubiegłym roku.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację i pomoc podczas 34. Finału WOŚP w Elblągu dziękował w niedzielę wieczorem szef sztabu Adam Krauze.

– Jest tylko minus 7, zapowiadali minus 13. No niby cieplej, ale nadal zimno. A wolontariusze przez cały dzień kwestowali na ulicach, wypatrywali was. Jak wam nie dziękować, jesteście wspaniali. Warto dla was grać – jak mówi Jurek Owsiak – do końca świata i jeden dzień dłużej – mówił ze sceny.

W poniedziałek rano elbląski sztab WOŚP podał najnowsze dane o zbiórce.

– Po zliczeniu puszek i e-skarbonki budzimy się z kwotą 783 016,95 zł. Na ostateczne podsumowanie jeszcze musimy chwilę poczekać, dojdą jeszcze finalne kwoty z aukcji Allegro – informuje sztab WOŚP w Elblągu.

To około 8 tysięcy więcej niż o tej samej porze w ubiegłym roku.

 

Aukcje 34. Finału WOŚP w Elblągu potrwają jeszcze do godziny 15. Obecnie najwyższe ceny uzyskały otwarcie Dni Elbląga wraz z prezydentem (3126 zł), detaling samochodowy (1875 zł), obraz „Dziewczynka na łyżwach” (1325 zł).

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku WOŚP w Elblągu zebrała ponad 824 tys. zł. Ostateczna kwota 34. Finału zostanie podana prawdopodobnie pod koniec lutego

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Super, na ile bilbordów Koalicji Obywatelskiej starczy ta kwota w następnych wyborach? Ile pojdzie na Ukrainę? Ile na Złotego Melona? Robta co chceta, siema
(2026.01.26)
Fotka w ramce miała by sens gdyby reszta ciała była nie widoczna ale czego się w portEl nie robi by zaistnieć jak ruda kaśka ?
(2026.01.26)
Nie dałeś nie masz prawa głosu hieno ?
(2026.01.26)
No na 120 tysięcy mieszkańców to kwota mała
(2026.01.26)

info

17  
  26
Czy ty jesteś normalny?
Nie sądzę (2026.01.26)
Ja rozumiem WOŚP, zbiórka, pomoc, impreza, pompa... Ale aż pięć newsów na jeden temat? Lekkie przegięcie.
(2026.01.26)

info

41  
  15
Pomijając, że nazwisko tego człowieka napisane jest z błędem, wyrasta on na lidera wielu inicjatyw w mieście. Nawet bieg niepodległości nadal prowadzi, bo nie ma komu w "najlepszym" MOSiRze w Polsce? Szybkie awanse. Kierownik, zastępca dyrektora, teraz dyrektor bardzo ważnej instytucji. A jak tam się prezentuje kierowane przez niego wcześniej CRW dolinka? Po dziesięciu latach i kilku miesiącach funkcjonowania, podłogi i posadzki wyglądają tragicznie! W holu, toaletach, przebieralniach i innych miejscach się zapadają! Kratki odpływowe są powyżej poziomu posadzek. Jaką funkcję mają spełniać? Dlaczego obiekt tak wygląda po tak krótkim okresie działania? Kto to będzie naprawiał i ile mieszkańcy do tego dopłacą? Czy ludzie tego nie widzą, czy się tym nie interesują?
Nie usuniecie? (2026.01.26)
Ile byśmy nie zebrali to zawsze będzie mało
Kolonia watykańska (2026.01.26)

info

22  
  23
Męczenie artykułem
(2026.01.26)

info

33  
  8
Teraz pozbieramy na poprawę lecznictwa w Polsce bo jest w zapaści, sprzęt nie pomoże kiedy brakuje fachowców, empatii, kultury i normalnych terminów przyjeć
(2026.01.26)

info

30  
  2