Policjanci czytali dzieciom

31
22.07.2012
Policjanci czytali dzieciom
Przygody Detektywa Pozytywki czytali dziś najmłodszym policjanci (fot. WS)
Prawdziwy detektyw powinien umieć słuchać, obserwować, łączyć fakty i wyciągać wnioski. Taki jest bohater książki Grzegorza Kasdepke „Detektyw Pozytywka”, którego przygody czytali w niedzielę (22 lipca) najmłodszym elbląscy policjanci. Były też łamigłówki, zabawy zręcznościowe, słodycze. Niesłabnącą popularnością cieszyły się policyjne radiowozy, do których z radością wsiadały maluchy. Zobacz zdjęcia.
Dziś (22 lipca) w Ratuszu Staromiejskim odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu Elbląg Czyta Dzieciom. W związku z obchodami Święta Policji było ono poświęcone tematyce detektywistycznej. Książkę o przygodach detektywa Pozytywki czytali najmłodszym Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Marek Osik oraz jego zastępcy podinsp. Robert Muraszko i nadkom. Robert Mikusik.
   - Dzieci są od wielu lat przyzwyczajone do naszej obecności, często odwiedzamy je w przedszkolach i szkołach – mówił insp. Marek Osik. - Dziś ma być bajkowo i detektywistycznie, pobudzimy dzieciaki do myślenia, będą zagadki i nagrody. Myślę, że to fajna zabawa. Co do książki – kontynuował komendant - mieliśmy wiele propozycji, ale wybraliśmy tę o przygodach detektywa Pozytywki, bo jej tematyka jest zbliżona do naszej pracy.
   Dzieci, po wysłuchaniu fragmentu książki, odpowiadały na pytania związane z tekstem. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymywały kolorowe aniołki. Za aniołki z kolei Dyplom Małego Elbląskiego Detektywa.
   - To pierwszy certyfikat umiejętności i nie ukrywam, szukamy tu przyszłych kadr (śmiech) – mówił komendant Marek Osik.
   Szef elbląskich policjantów sam jest ojcem. Ma nastoletnią córkę i sześcioletniego syna. Czy czyta mu książki?
   - Praktycznie każdego wieczora 20-30 minut staram się poświęcać na czytanie bajki, choć lepiej to wychodzi zimą – przyznaje. - Latem mój syn, po zabawie na świeżym powietrzu, zasypia tak szybko, że nie zdążę (śmiech).
   [fotoc]
   Dziś w Ratuszu Staromiejskim były też zabawy zręcznościowe, łamigłówki, można było np. za pomocą lupy policzyć słoje w pniu drzewa, rozwiązać rebusy. Na pamiątkę mali detektywi zostawiali odcisk swojej dłoni w Elbląskiej Wielkiej Księdze Detektywów.
   Można było także wsiąść do radiowozów zaparkowanych przed ratuszem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
   - Pobyt w radiowozie, włączenie sygnałów to jest dla najmłodszych zawsze największą atrakcją – mówił komendant Osik.
   Dzieciaki chętnie zasiadały za kierownicą policyjnych aut. Z radością wymachiwały niebieskimi balonami i zajadały się krówkami.
   
   Organizatorem akcji Elbląg Czyta Dzieciom jest Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych. Patronuje jej Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, a dofinansowanie pochodzi ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.
   
A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A co to takiego, tydzień poświęcony policji ?? Sorki ale chyba odpuszczę sobie czytanie tego serwisu
(2012.07.22)

info

0  
  0
"Policja czyta dzieciom"-Czy to nowa świecka tradycja ?
MIŚ z wikliny (2012.07.22)

info

0  
  0
czytał ten drugi bo pierwszy tylko pisze
(2012.07.22)

info

0  
  0
Strata czasu z takimi akcjami, lepiej niech wlepiają mandaty emerytom za sprzedaż cebuli na chodniku :)
hhe (2012.07.22)

info

0  
  0
madzia w jakim doborowym towarzystwie:)
(2012.07.22)

info

0  
  0
pomysł wporządku, ale wykonanie do bani. Byłam z synkiem na tym"czytaniu bajek" bo jaką owy utwór nie był. Młodsze dzieci w ogóle nie były zainteresowane, jedynie starszym zależało, aby zdobyć aniołki za które otrzymają dyplom. Wiele razy organizowałam różne imprezy i doskonale wiem, że można było zrobić to ciekawiej dla każdej z grup wiekowych dzieci i to bez kosztów dodatkowych. A tak na marginesiie to tylko jeden pan wiedział w jaki spoósb czyta się opowiadanie, co to jest intonacja i mniej więcej jak to zrobić. Reszta? hmm no czytali i tyle. Barwo za pomysł, nagana za wykonanie
uczestniczka (2012.07.22)

info

0  
  0
pisowcy ale z was gamonie, czy wy tez potraficie tak czytać jak oni????
(2012.07.22)

info

0  
  0
Co Ty chcesz odPiSowców, POpaprańcu jeden w ząbek czesany!A Ty jesteś POpaprańcem "wprost idealnym", no nie?
Klituś Bajduś (2012.07.22)

info

0  
  0
A kiedy obiecana impreza z okazji święta co kasa poszła na olsztyn.
(2012.07.22)

info

0  
  0
A obiecanych motocykli nadal w Elblągu nie ma, na zdjęciach też. Ostatnio po Elblągu jeżdżą ruiny- policyjne samochody. Wystarczy popatrzeć na ich stan.
(2012.07.22)

info

0  
  0