Policja skontroluje WORD-y w regionie

6
19.12.2025
Policja skontroluje WORD-y w regionie
Fot. Witold Sadowski, arch. portEl.pl
Marszałek Województwa oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie podpisali porozumienie o współpracy, dotyczące prowadzenia wspólnych kontroli w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w Olsztynie i Elblągu, a także w nowo powstającym ośrodku zamiejscowym w Ełku.

Dokument precyzuje sposób prowadzenia wspólnych kontroli realizowanych przez wyznaczonych pracowników Urzędu Marszałkowskiego oraz funkcjonariuszy Policji na terenie WORD-ów.

– Podpisane porozumienie to ważny krok w kierunku dalszego podnoszenia standardów bezpieczeństwa i rzetelności egzaminów na prawo jazdy w naszym regionie – mówi marszałek Marcin Kuchciński. – Jasno określone zasady współpracy z Policją pozwolą na sprawne i skuteczne kontrole, a tym samym wzmocnią zaufanie mieszkańców do systemu egzaminowania kierowców.

Zakres kontroli obejmuje m.in. zatrzymywanie pojazdów egzaminacyjnych, weryfikację danych egzaminatorów oraz osób egzaminowanych, sprawdzenie stanu technicznego pojazdów wykorzystywanych podczas egzaminów, a także kontrolę trzeźwości egzaminatorów i kandydatów na kierowców, realizowaną przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

- Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa i wszystkim nam zależy na tym, żeby jakość kształcenia oraz egzaminowania kierowców zdobywających nowe uprawnienia była jak najwyższa – mówi insp. Mirosław Elszkowski, komendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. - Nie może być żadnych wątpliwości co do tego, że kierowcy swoje uprawnienia uzyskują w odpowiednich warunkach i zgodnie z zasadami określonymi przepisami prawa. Podpisanie tego porozumienia jest aktualizacją i potwierdzeniem wieloletniej współpracy Policji i Urzędu Marszałkowskiego właśnie na tym polu oraz wyraźnym sygnałem, że będzie ona kontynuowana.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego będą natomiast odpowiadać za weryfikację dokumentacji egzaminacyjnej, w tym arkuszy przebiegu egzaminu praktycznego oraz legitymacji egzaminatorów. Porozumienie ma na celu doprecyzowanie i uszczegółowienie zapisów ustawowych, tak aby wspólne działania kontrolne były prowadzone w sposób jednolity, skuteczny i zgodny z obowiązującymi przepisami prawa.

red. na podst. inf. Urzędu Marszałkowskiego

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A może tak wyrywkowa kontrola nagrań audio-video z egzaminów?? Szczególnie dwóch takich egzaminatorów buraków w Elblągu co celowo jeszcze swoim podejściem podnoszą stres wśród egzaminowanych aby zwiększyć ilość oblewań.
StefanK (2025.12.19)
Mariuszek, ten wysoki. Popędza już podczas przygotowania się do jazdy po łuku bo hrabiemu deszczyk pada a nie wziął parasolki. Tacy powinni być z marszu wyrzucani z WORD!!!
(2025.12.19)

info

4  
  0
Dobrze by było gdyby egzamin był bez łuku. ▪︎ Było by łatwiej zdać egzamin na prawo jazdy • Kursanci byli by lepiej przygotowani do egzaminu, bo zamiast tracić czas na ćwiczenia jazdy po łuku to by więcej jazdy po mieście było
(2025.12.19)

info

4  
  0
@StefanK - Tam od kilkunastu lat jest ta sama sytuacja i słychać te same głosy, że egzaminatorzy to nadęte czerwone warzywa, siedzą jak kołki, pyskują i podnoszą ludziom poziom stresu. Do tego wielokrotnie wymuszone oblania poprzez trudne do stwierdzenia sytuacje, wyłącznie subiektywne. Dobrze że mam to coś już dawno za sobą. Nie pozdrawiam.
word_to_d_n_o (2025.12.19)
Hmmmm z tego co pamiętam to już kiedyś siedzieli za łapówki i inne zabawy... Czyżby powtórka?
(2025.12.19)

info

2  
  0
Kiedy zniosą durny egzamin na placu. Cywilizowane kraje już tego nie mają. U nas tylko stresują ludzi o doją z kasy.
(2025.12.19)

info

2  
  1