Nareszcie weekend: morsowanie i koniec ferii

16
30.01.2026
Nareszcie weekend: morsowanie i koniec ferii
Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych - nareszcie nadchodzi wyczekiwany weekend. Co zrobić z wolnym czasem w Elblągu?

- Jak karnawał, to szaleństwo! A skoro szaleństwo, to tylko w doborowym towarzystwie i przy dobrej rozrywce. Mamy dla Was idealny sposób na ten czas, "Okno na parlament" – podaje Teatr im. A. Sewruka. Więcej o poszczególnych spektaklach tutaj. Najbliższy - 30 stycznia.

 

Gmina Rychliki zaprasza na Charytatywny VII Zlot Morsów Dzierzgoń Team nad J. Korsuń dla Hospicjum Pomorze Dzieciom. Cały dochód podczas zbiórki w dniu zlotu trafi do Hospicjum Pomorze Dzieciom. W planach morsowanie, licytacje, biesiada. Wydarzenie odbędzie się 1 lutego, rozpoczęcie 10.40.

 

Zwieńczeniem Ferii z MOSiR-em będzie w tym roku plenerowe spotkanie w Bażantarni. W niedzielę, 1 lutego, o godzinie 10 na polanie z wiatami odbędą się zajęcia survivalowe prowadzone przez żołnierzy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Braniewa. Uczestnicy poznają podstawy radzenia sobie w terenie, a wspólne ognisko będzie okazją do integracji i symbolicznego zakończenia ferii.

 

Inne propozycje proponowanych w Elblągu zajęć na ferie zebraliśmy w tym artykule.

 

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziecie tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Udanego weekendu.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Patrząc na dzisiejszą słabą psychicznie młodzież każdy powód czasem wymyślony a już psycholog bo dziecko ma stres ! W autobusie uczono mnie ustępować miejsca starszym a dziś dziecko robi wyścigi by zajać pierwsze miejsce i jeszcze rezerwuje innym... kto tak wychowuje dzieci ? Tu nie o złośliwość mi chodzi lecz logikę braku myślenia bo to nie adekwatnie działa, potem jest już tylko patologia....
(2026.01.30)
A MOŻE KTOŚ TU MI ODPOWIE ZANIM UMRĘ Poruszę inny temat... odnośnie pogotowia stomatologicznego w Elblągu ! Było głośno i przyjemnie kiedy ogłaszano otwarcie placówki w szpitalu na Jaszczurczego, potem czytam że przeniesiono na Gdyńska 51.Dzisiaj dzwonię bo ząb boli ale nie mam kasy, więc pytam czy usługa usunięcia zęba jest nie odpłatna i usłyszałem że decyzja należy do lekarza ??? A więc jest refundowane czy nie, jest odpłatnie dla upieczonych czy nie ? Co to znaczy decyduje lekarz czy kasować ?
(2026.01.30)
To ile już ciebie boli ten ząb? Już w przychodni by ciebie przyjęli.
(2026.01.30)
Idą nowe czasy takie prawicowe wiec się nie dziw takiemu wychowaniu. Chamstwo dziś jest w cenie i wygrywa silniejszy. To taka doktryna Trumpa i Putina.
(2026.01.30)
Nie spiesz się z przewidywaniem wszystkiego. Otwórz się na nieznane i pozwól życiu cię zaskoczyć...
(2026.01.30)
Co ty bredzisz czlowieku, przeczytaj sie jeszcze raz i zastanow, co napisales...
Trrr (2026.01.30)
Nareszcie weekend... można otwierać browarki!!!
piwo_to_moje_paliwo (2026.01.30)

info

1  
  6
Szacunek do starszych i historii to jest odrębna sprawa i bezwarunkowo powinna być pielęgnowana. Niemniej jednak psychiczna słabość młodych pokoleń nie bierze się znikąd. Świat dzieci z lat 90 a teraźniejszych dzieci to są dwa kompletne przeciwieństwa. Dzisiejszy natłok informacji, atakujących zewsząd bodźców, niejawna presja na wymagania, wygląd i osiągi, dobijające z każdej strony prześciganie się w pokazywaniu lepszego, nieprawdziwego życia... Tego nie było 30 lat temu, człowiek mniej wiedział, ale to było lepsze, bo dziś większość informacji to jest totalna papka, do niczego nie potrzebna człowiekowi. Ale ciężko jej uniknąć... Rodzice mają ciężko bo świat pędzi dużo bardziej, nie ma poparcia dla przeciętności, trzeba coś mieć i coś osiągać, choćbyś nie chciał, tym samym mniej jest czasu i cierpliwości dla dzieci. Dzieci z kolei są przygniatane tym co wcześniej napisałem. I to się już raczej nigdy nie poprawi...
świat_jest_do_pupy (2026.01.30)
@świat_jest_do_pupy - Precyzyjna i mądra odpowiedź, doceniam to. Ale ? Nie możemy zwalać winy za dostęp do internetu, do pornografii, przemocy i ciągłej rywalizacji bo dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym nie kupują za swoje smartfony z w/w. dostępem ? Wiem że są inne czasy ale nie dajmy się zwariować że nie mamy prawa głosu rodzica czy nauczyciela, że tak musi być bo tak jest wszędzie? Bo to jest zgoda na dominację dziecka na rodzicem a to już jest porażka ! Remontowałem mieszkanie i młodego małżeństwa i wiem jak to dziś działa, dziecko płaczem buntem otrzymuje co chce byle był spokój, do ręki komórka albo pilot a gdzie rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa ?
v1 (2026.01.30)
To było pytanie ? Czy pogotowie stomatologiczne jest refundowane przez NFZ ? Czy może stomatolog sam decydować czy i ile zarzyczy sobie za usługę ?
v1 (2026.01.30)