Naprawiają Bażantarnię

32
21.11.2019
Naprawiają Bażantarnię
(fot. Michał Skroboszewski)
Dzisiaj w Bażantarni rozpoczęły się prace związane z umocnieniem brzegu Srebrnego Potoku. Zarząd Zieleni Miejskiej apeluje do mieszkańców o niekorzystanie z czerwonego szlaku na czas robót. Zobacz zdjęcia.

„Szlak czerwony został zamknięty po powodzi w 2017 roku i przebywanie osób na szlaku ciągle stanowi zagrożenie. Ponadto osoby postronne przebywające w zasięgu robót umacniających skarpy mogą zakłócać prowadzone prace. Teren budowy oznaczają tablice informacyjne po obu stronach naprawianego odcinka” - informuje Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, który zarządza tę częścią Bażantarni. ZZM apeluje do mieszkańców o niekorzystanie z czerwonego szlaki na czas robót.

Przypomnijmy, że prace prowadzi firma Bimel z Pruszcza Gdańskiego na zlecenie spółki Wody Polskie, która administruje Srebrnym Potokiem. Będą kosztować 500 tysięcy złotych i polegać na wykonaniu umocnień brzegów wraz z ułożeniem koszy siatkowo-kamiennych, postawieniem ścianek stalowych w miejscach najbardziej zniszczonych przez powódź sprzed dwóch lat. Dodatkowe 400 tysięcy złotych na naprawę samego czerwonego szlaku dołoży samorząd Elbląga.

- Prace ze strony miasta mają się rozpocząć w grudniu i będzie je prowadzić Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Wejdzie na plac budowy, gdy jeszcze prace zlecone przez Wody Polskie będą trwały - poinformował nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Miejskie prace na czerwonym szlaku mają potrwać do wiosny.

 Z kolei umocnienia wykonywane na zlecenie Wód Polskich mają być gotowe do 15 grudnia.

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Prace powinny iść równolegle, nie było by nie domówień. A takie zapewne zaistnieją.
Fer (2019.11.21)
Brawo prezydenci i urzędnicy. Czad najwyższy zrobić porządek. Cieszę się bardzo
Bułgar (2019.11.21)

info

9  
  19
Czemu teraz, a nie 2 lata temu?
Ajmg (2019.11.21)

info

28  
  5
@bułgar a może lepiej rumun. To Wody Polskie i miłościwie panujący Pan Kaczyński wysupłał kasę, a nie twój pożal się Boże - ja nic nie mogę prezydent. Prawda towarzyszu kolinski ?
hamulcowy (2019.11.21)
Dodatkowe 400 tysięcy złotych na naprawę samego czerwonego szlaku dołoży samorząd Elbląga, ale na razie nie wiadomo, kiedy miejskie prace ruszą. Umocnienia wykonywane na zlecenie Wód Polskich mają być gotowe do 15 grudnia. Bulagr, przeczytaj ten tekst 5 razy, może go wreszcie zrozumiesz.
pawell (2019.11.21)

info

15  
  1
Należy robić dobrze te prace. RAZ a konkretnie.
(2019.11.21)

info

10  
  0
@Fer - nie byłoby niedomówień. .. .XD
(2019.11.21)
Porażka Wróblewski musi ODEJŚĆ
(2019.11.21)

info

14  
  6
To przez tych biegaczy tak zniszczone. Zakazać biegania w bazantarni!!!!!!!
(2019.11.21)
a co z mostkiem elewów. łączy bazantarnie w jedna calosc
(2019.11.21)

info

15  
  0