Kolorowo i teatralnie na Wyspie Spichrzów

10
04.07.2011
Kolorowo i teatralnie na Wyspie Spichrzów
fot. nadesłane
Tęczowa chusta animacyjna, kolorowe balony, parasolki, farbki, połyskujące w słońcu bańki a przede wszystkim uśmiechnięte twarze młodych aktorów z niepełnosprawnością intelektualną, uczestników zajęć teatralnych PSOUU Koło w Elblągu oraz ich zaproszonych rówieśników i gości - tak wyglądała Wyspa Spichrzów, na której odbył się happening z teatrem w tle przygotowany przez uczestników projektu pn. „Z sercem na scenie”. Zobacz fotoreportaż.
Happening zorganizowany został we współpracy z grupą młodzieży uczestniczącej w zajęciach teatralnych CSE „Światowid” oraz Stowarzyszeniem Elbląg-Europa. W czasie dwugodzinnej zabawy dzieci i młodzież mogły wykazać się swoim talentem artystycznym biorąc udział w improwizowanych etiudach teatralnych, podczas wspólnego malowania plakatu teatralnego i zabaw animacyjnych. Uczestnicy imprezy mogli też pobawić się z psami, które pomagają naszym podopiecznym w rehabilitacji poprzez kynoterapię.
   Happening jest świetną formą integracji pozwalającą osobom z niepełnosprawnością intelektualną pokazać się w środowisku lokalnym z zupełnie innej strony - jako osoby kreatywne, twórcze. Wspólne realizowanie pasji z pełnosprawnymi rówieśnikami ma również nieocenioną wartość terapeutyczną dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, które nabierają większej pewności siebie, czują się spełnione i docenione.
   Zorganizowane wydarzenie jest, obok cotygodniowych zajęć teatralnych, jednym z elementów działań projektowych prowadzonych przez PSOUU Koło w Elblągu od lutego tego roku.
   Projekt „Z sercem na scenie - edukacja teatrem drogą do rozwoju dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną PSOUU Koło w Elblągu” jest dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu, Wydział Kultury w ramach konkursu „Wspieranie projektów z zakresu edukacji kulturalnej, ze szczególnym uwzględnieniem programów skierowanych do dzieci i młodzieży- Projekty poszerzające ofertę artystyczną edukacji pozaszkolnej skierowanej do dzieci i młodzieży.”
   
   
Magdalena Byzdra, koordynator projektu „Z sercem na scenie”

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

No wszystko fajnie, tylko dlaczego tak mało zapowiedzi takich imprez "przed" i o większości dowiaduję się z relacji "po". Fajnie by było to zobaczyć, ale wiekszośc ludzi nic o tym nie wie, a potem się dziwią, ze elblążanie nie chodza na imprezy plenerowe.
fk (2011.07.04)

info

0  
  0
pewnie kończyli projekt i tak tylko dla sztuka dla sztuki. .. jak zwykle :)
Brooklyn (2011.07.04)

info

0  
  0
mieszkam 500m od tego miejsca i tez nic nie wiedzialem, ani nie widziałem, a to juz nie pierwszy artykuł opisujący jakąś imprezkę po fakcie
terrrrrrrmo (2011.07.04)

info

0  
  0
o kura bez włosów! też chcę baloniki kolorowe!
(2011.07.04)

info

0  
  0
witam!; o)) a my byliśmy. było milutko. pozdrawiamy integracja nie boli!
MAMI (2011.07.04)

info

0  
  0
Nie potrafią nawet normalnie powiesić bannera na tym budynku
fdf (2011.07.04)

info

0  
  0
Czytajcie "W tym tygodniu polecam" i w zakładce "Imprezy". Jeżeli organizator przyśle informacje dopiero po fakcie, to trudno mieć pretensje do Portela.
(2011.07.04)

info

0  
  0
a ci jak zwykle nie czytają, a potem mają pretensje! było - http://www.portel.pl/artykul.php3?i=50770 co za naród!?
(2011.07.04)

info

0  
  0
masz racje sztuka dla sztuki heheheh
(2011.07.05)

info

0  
  0
Pięknie, kolorowo, widać, że dzieciaki dobrze się bawiły. Mam nadzieję, że to nie ostatnia tego typu impreza, już czekamy na kolejną
(2011.07.05)

info

0  
  0