Kąpiel z niechcianym gościem

19
09.10.2014
Kąpiel z niechcianym gościem
fot. arch. Anna Dembińska
- Tyle ostatnio pisaliście o ośliczce wodnej, która pojawiła się w elbląskich kranach. A czemu nie wspominacie o rureczniku pospolitym, który jest stałym, a przynajmniej bardzo częstym bywalcem kabin prysznicowych i wanien w bloku ESM Sielanka na ul. 1 Maja? - alarmuje Czytelniczka, która znalazła u siebie to żyjątko.
Rurecznik pospolity, a inaczej rurecznik mułowy według portalu wikipedia.pl pojawia się w mulistym dnie w wodach słodkowodnych, w jeziorach, rzekach, również w stawach czy rowach. Czasami służy również jako pokarm dla ryb.
   Właśnie takiego osobnika znalazła w wannie jedna z naszych Czytelniczek, według której rureczniki w bloku pojawiły się już jakiś czas temu, na ostatnich piętrach.
   O tej sprawie nic nie wie Andrzej Kurkiewicz, zastępca dyrektora ds. technicznych w Elbląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, bo...nikt sprawy nie zgłosił.
   Mieszkanka bloku twierdzi jednak, że poinformowała o tym zarządcę budynku.
   - Nie było takiego zgłoszenia, a każde jest odnotowywane. Ostatnie, jakie mamy, dotyczyło mrówek faraona i było wpisane 4 lipca - komentuje prezes spółdzielni Sielanka, Mieczysław Szałachowski.
   
mw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ryby w moim akwa tym kiedyś karmiłem, muszę iść do zoologicznego się zapytać czy jeszcze mają, dzięki za artykuł.
Glonojad (2014.10.09)

info

7  
  2
no tak, Pan Prezes jak zwykle - nic nie słyszałem, nic nie widziałem, nic nie mówiłem. ..
jakaśbaba (2014.10.09)
kąpiel mi nie przeszkadza z takimi insektami bo co by było z kąpielą w jeziorach czy morzu ?. Najgorsze jest to że te barany zapewniali że woda nadaje się śmiało do picia bez przegotowania.
Kąpany (2014.10.09)

info

18  
  1
to sie lepiej z tą panią dogadaj, jakąś ponczoche niech załozy na kran i pokarm masz za free; -)
doglonojada:-) (2014.10.09)

info

12  
  3
Do czego to doszło żeby z kranu robale leciały. .. Za Gierka było lepiej
(2014.10.09)
a gdzie tu jest napisane, że z kranu lecą??? najgorzej to chrzanić bez sensu. ..
kundelki (2014.10.09)
Zasypać kratkę kretem w granulkach, zalać wrzątkiem i zamknąć szybko kabinę ! Po minucie będzie można te potwory szpachelką zdejmować :)
Machupichcę (2014.10.09)

info

4  
  2
czekamy na artykuł, jak to komuś ślizgacze wylazły spod linoleum
roball (2014.10.09)

info

4  
  2
Ludzie, litości! Rureczniki, pareczniki, rybiki - one nie wychodzą z kranów, tylko mogą żyć m. in. w wilgotnych miejscach łazienki, częściej w starych budynkach - pod wanną, brodzikiem, kratce kanalizacyjnej itp. A nie - każdy robal znaleziony w łazience - wylazł z kranu, co my pijemy i niech ktoś za mnie zrobi z tym porządek. Może trzeba czasem samemu zrobić ten porządek?
(2014.10.09)
no tak zawsze trzeba znaleść winnego np Prezesa Sielanki
diuna (2014.10.09)