Ile osób skorzystało z ogrzewanego namiotu

12
04.02.2026
Ile osób skorzystało z ogrzewanego namiotu
Z mobilnej ogrzewalni i ogrzewanego namiotu w Elblągu skorzystało około 600 osób. Dodatkowe wsparcie w trakcie mrozów cieszyło się dużym zainteresowaniem i stanowiło istotne wsparcie dla osób potrzebujących. Ponadto wiele osób w kryzysie bezdomności otrzymało wsparcie w postaci ciepłego posiłku i ciepłych ubrań.

Dziś (4 lutego) odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego podsumowano działania podejmowane w związku z występowaniem ekstremalnych mrozów na terenie województwa.

W związku z ustąpieniem fali najniższych temperatur podjęto decyzję o zakończeniu funkcjonowania mobilnej ogrzewalni. Autobus oraz koksowniki, zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem, będą dostępne do 4 lutego. Rozwiązanie to cieszyło się dużym Jednocześnie informujemy, że w przypadku ponownego wystąpienia ekstremalnie niskich temperatur Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego będzie reagował na bieżąco, uruchamiając dodatkowe formy wsparcia.

Namiot grzewczy zlokalizowany na Placu Słowiańskim pozostaje czynny do odwołania.

Zespół Prasowy Biura prezydenta Miasta

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

600 tysięcy osób?, to chyba jakimiś autobusami po przywozili
Zdziwiona (2026.02.04)
My wcale nie manipulujemy, 600 czy 1000 w sumie co za różnica.
(2026.02.04)

info

9  
  3
Ja ja 600 tysiąc osób to znaczy konkretnie ile w tej nowej jednostce pomiarowej? Proszę doprecyzować.
Waldimir (2026.02.04)

info

3  
  5
ozi od okien byl i ćwiartkię na dwa razy pił
(2026.02.04)

info

6  
  4
To 600 czy 1000? Bo albo jesteście rzetelni albo zbijcie sobie piątkę z innymi mediami. Z resztą już tyle razy podawaliście nieprawdziwe dane od rzecznika policji
(2026.02.05)

info

2  
  2
to jakaś propaganda sukcesu, masakra,
modi (2026.02.05)

info

7  
  4
@Zdziwiona - Nie 600 tys tylko 600 osób to różnica. Ale się wysokim zarząd miasta. Czy mniejszych namiotów nie było. Wstyd hańba. A gdzie pieniądze ze Sylwestra są. Syf w mieści chodniki nieodśnieżone, świeży śnieg spadnie przykryje, lód i znów będą złamania nogi rąk. Kolo Willi Syrena plac jedna wielka ślizgawka, obok plac nie skoszony, służy za wysypisko śmieci centrum Elbląga. Gdzie Prezydent rada miasta. Ale oni się przestraszyli bo zima przyszła. Nowosc w Elblągu. 😱 Pilnują stołków ciepłych. A elblążanie niech brną w śniegu. Jedni nieroby odeszli z rządu, przyszli drudzy.
Jackstrong (2026.02.05)
"cieszyło się dużym" i zdanie się urywa. Dopiszcie
(2026.02.05)

info

1  
  1
@Zdziwiona - A wystarczyłoby dokładnie i ze zrozumieniem przeczytać treść Z mobilnej ogrzewalni i ogrzewanego namiotu w Elblągu skorzystało około 600 osób.
Pozdrawiam (2026.02.05)
Więcej takich namiotów kupcie, w czasie ewentualnej wojny, gdy walą w elektrociepłownie. Przydadzą się. Granica blisko.
Taka prawda . (2026.02.05)

info

2  
  1