Ekologia na wesoło

6
17.09.2011
Ekologia na wesoło
Na Zielonym Festynie Ekoludka można było zagrać w ekoscrabble (fot. AD)
Ekoscrabble, konkursy dla rowerzystów, a także pokazy aerobiku, spinningu na rowerach, czyli promocja ekologicznego, zdrowego stylu życia. Dziś (17 września) na Placu Kazimierza Jagiellończyka pod okiem Ekoludka bawili się młodzi i starsi. Zobacz fotoreportaż.
Dziś w Elblągu obchodzone były dwa święta: Dzień bez Samochodu i Sprzątanie Świata. Idee spotkały się na Pl. Kazimierza Jagiellończyka, gdzie o godzinie 11 rozpoczął się Zielony Festyn Ekoludka. Jego organizatorem był elbląski Hufiec ZHP przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego.
   - Sprzątanie świata jest organizowane w naszym mieście od paru dobrych lat, ale trzy lata temu zmieniliśmy jego koncepcję na to, by społeczeństwo było edukowane podczas tego święta – mówi Ewelina Dżugan z Harcerskiej Służby Informacji. - Dlatego zorganizowane zostały ekoscrabble, konkursy ekologiczne oraz te dotyczące przepisów rowerowych. Zachęcaliśmy szkoły do udziału w naszej zabawie i frekwencja była zaskakująca. Dopisała nam też pogoda. Na plac dotarło dużo szkół i rowerzystów, co nas bardzo cieszy, bo połączyliśmy dwa święta: Dzień bez Samochodu i Sprzątanie Świata.
   Na Placu Kazimierza Jagiellończyka zabawa trwała kilka godzin. Były pokazy Studia Fitness Odessa - spinningu na rowerach oraz aerobiku.
   - Chcieliśmy, by to święto było też promocją zdrowego życia – wyjaśnia Ewelina Dżugan.
   Dzieciaki grały w ekoscrabble, które były połączone z grą terenową tzn. na placu rozmieszczone zostały pytania, na które trzeba było odpowiedzieć. Tworzyły też postać Ekoludka m.in. z gazet i puszek. Na scenie odbywały się konkursy dla rowerzystów.
   Chętni mogli skorzystać z symulatora jazdy na rowerze wysokogórskim, był też slalom i wiele innych atrakcji. Priorytet: edukacja ekologiczna.
   - Ekologiczny styl życia jest teraz modny – mówi Ewelina Dżugan. - Coraz częściej w domach segreguje się śmieci. Kupujemy zdrową żywność. Ważna jest jednak edukacja od najmłodszych lat. Wiadomo, jak dzieciaki będą wychowywane w proekologicznym stylu życia to będą to zaszczepiać dalej - u rodziców czy dziadków.
   Zabawę zorganizowali harcerze, ale z dużą pomocą partnerów.
   - Pomagały nam dziś różne firmy: ZUO, Odessa, WORD, sklep Neksus – wylicza Ewelina Dżugan. – Środki na organizację zabawy przeznaczył Urząd Miejski w Elblągu.
   
A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

aquapark budować a nie jakieś ekologiczne pierdoły!
nie ma co robić w EG! (2011.09.18)

info

0  
  0
I po co takie imprezy ? Skoro Krasny Las, Jelenia Dolina, jar nad osiedlem Nad Jarem to jedno wielkie wysypisko śmieci !
(2011.09.18)

info

0  
  0
To idź sprzątaj, a nie narzekasz i wytykasz tylko; / harcerze stawiali na edukacje i wykonali plan.
M-a (2011.09.18)

info

0  
  0
Fajna zabawa!!! SP 18 wygrała!!! Brawo dzieciaki!!!
(2011.09.18)

info

0  
  0
Gratulujemy!!! Osiemnastce!!! http://www.sp18elblag.pl/ My zajęliśmy II miejsce;O)
SP 16 (2011.09.18)

info

0  
  0
Fajnie się bawiliśmy!!!
(2011.09.19)

info

0  
  0