Deszcz niszczy rzeźby

20
19.02.2012
Deszcz niszczy rzeźby
Powtórzył się scenariusz z ubiegłego roku - śniegowe rzeźby niszczeją w strugach deszczu jeszcze przed ogłoszeniem werdyktu (fot. WS)
Ziściły się najgorsze obawy organizatorów i uczestników 8. Festiwalu Rzeźby w Śniegu. Terytorium Bieli - choć bieli to w tym przypadku jak na lekarstwo. Misternie przygotowywane projekty niszczeją w strugach deszczu, rzeźby rozpadają się, szarzeją. Więcej zdjęć.
Synoptycy zapowiadali odwilż, nikt jednak nie spodziewał się, że pogoda popsuje szyki rzeźbiarzom aż w takim stopniu. Dodatnia temperatura i deszcz zniszczyły wczorajsze (18 lutego) prace artystów. Śnieg nasiąka wodą i rzeźby się rozsypują. Niektórzy artyści nie poddają się i dokańczają swoje prace, warunki są jednak bardzo trudne, a dziedziniec Galerii El powoli zamienia się w ogromną kałużę.
   Uroczyste zakończenie festiwalu ma odbyć się dziś o godz. 17. Organizatorzy nie wykluczają jednak, że wręczenie statuetek nastąpi wcześniej.
   [fotoc]
   Ósma edycja Festiwalu Rzeźby w Śniegu Terytorium Bieli dobiegła końca. Zwycięską rzeźbę wykonały Ewa Markiewicz i Ewa Błaszczyńska z łódzkiej ASP (fot. wyżej). W uzasadnieniu werdyktu Jarosław Denisiuk, dyrektor Galerii El, podkreślił twórcze podejście do bryły i pracowitość dziewczyn, które mimo niesprzyjającej pogody doprowadziły swoje dzieło do finiszu.
   
OK

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Niech organizatorzy w przyszłym roku zapoznają sie najpierw z prognozą pogody zanim coś podobnego zorganizują.
(2012.02.19)

info

0  
  0
To wszystko wina PiSu
(2012.02.19)

info

0  
  0
Nie, to wina Tuska. A mówiłek, kleic "KROPELKĄ".
(2012.02.19)

info

0  
  0
Prognozy mówiły do zeszłego wtorku, ze będzie w okolicach -1/0 st. Sama widziałam, więc wiem. Dopiero w czwartek uszczegółowili i mówiło się że będzie +1.A jak jest? +5!
(2012.02.19)

info

0  
  0
sesacyjny news hehehehe nooooo
(2012.02.19)

info

0  
  0
3 tygodnie było mrozu trzeba było wtedy robić; )
igi (2012.02.19)

info

0  
  0
Szkoda ludzkiej pracy. Zaś z przyrodą póki co nikt jeszcze nie wygrał.
(2012.02.19)

info

0  
  0
Mogli chociaż prowizoryczny dach z brezentu rozwiesić dla ochrony przed deszczem
................. (2012.02.19)

info

0  
  0
co roku to samo. Czy organizatorzy nie mogą trochę pomyśleć. Koniec lutego to kiepski czas. Było tyle tygodni mrozu. .. .
(2012.02.19)

info

0  
  0
ale mróz też nie jest ok dla rzeźby w śniegu
(2012.02.19)

info

0  
  0