Bez świateł na tym skrzyżowaniu

21
28.10.2025
Bez świateł na tym skrzyżowaniu
Dąbka po godz. 9. Fot. red.
Nasi Czytelnicy zgłosili nam, że w okolicach placu Jagiellończyka nie działają światła. Okazuje się, że na dziś (28 października) zaplanowano w tym rejonie prace Energi Operator.

O pracach dowiedzieliśmy się w Departamencie Zarząd Dróg, teren przy skrzyżowaniu Teatralnej z Dąbka jest oznaczony na mapie wyłączeń bieżących Energi. Byliśmy na skrzyżowaniu po godz. 9, służby nie kierowały ruchem, ale w tym czasie odbywał się on płynnie i sprawnie (wg relacji naszych Czytelników wcześniej, przy większym natężeniu, były problemy z płynnym przejazdem).

Zachęcamy do ostrożnej jazdy, zwłaszcza przy pogorszonej przez warunki pogodowe widoczności.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Aj..... to bedzie buuum
(2025.10.28)

info

13  
  3
Czy praca w nocy jest zabroniona? Nawet lepiej widać kolor świateł. Wielu ludzi pracuje w nocy. Pociągi nie powinny jeździć.
(2025.10.28)

info

15  
  5
gdzie jest elblaska milicja???powinni stac i kierowac ruchema nie w krzakach z suszarkami sie chowac!!!
(2025.10.28)
Zgodnie z kodeksem pracy i kodeksem cywilnym prace w godzinach od 22:00 do 06:00 na obszarach miejskich są niedozwolone. Wynika to z faktu, że obowiązuje tzw cisza nocna, określana teraz w prawie jako naruszenie miru domowego. Takie prace dozwolone są jedynie, gdy wymaga to usunięcia wszelkich awarii w infrastrukturze zapewniającej właściwe funkcjonowanie życiowych spraw miasta np awarii wodociągowej czy gazowej. Prace związane z sygnalizacją świetlną nie wchodzą w zakres takich działań. Ponadto prowadzenie pracy nocnej zgodnie z art, 157 kodeksu pracy musi być uwzględniona w układzie zbiorowym i umowach pracowniczych. Taka forma pracy jednocześnie musi być uzgodniona z właściwym inspektorem pracy.
Nocna zmiana bluesa (2025.10.28)
Panie reaktorze złą godzinne Pan wybrał proponuje o 14.00
żandarm (2025.10.28)

info

10  
  2
@Nocna zmiana bluesa - podaj źródo!
(2025.10.28)
@Nocna zmiana bluesa - To nie do końca prawda — kodeks pracy nie zakazuje pracy nocą, a tzw. „cisza nocna” nie jest przepisem prawa pracy. Takie roboty można prowadzić także w nocy, zwłaszcza gdy dotyczą infrastruktury miejskiej, żeby nie blokować ruchu w ciągu dnia.
KierowcaEL (2025.10.28)
Zomowcy są zajęci zażywaniem narkotyków.
Fer (2025.10.28)
A ty cały czas w czasach ze swojej młodości i już nic nowego nie przyswajasz. Na chodnikach po staremu, śmiało maszeruj.
(2025.10.28)
Czy redakcja moze zapytac robercika. t z KO kiedy zamirza zrealizowac swoja obietnice wyborcza sprzed 15 lat? Ile mamy czekac na zielona fale?
Mama Karoliny (2025.10.28)