Wybrany wątek opinii

Zyczmy panu pułkownikowi by utworzył batalion w Elblągu
(2025.12.19)
W kwietniu 2026 r 4W-MBOT będzie przechodzić "lekką" restrukturyzację w ramach KOP (Komponent Obrony Pogranicza) jednakże stacjonowanie batalionów jest już ustanowione (Braniewo, Morąg, Giżycko, Olsztyn i Ełk) będzie tworzony batalion logistyczny ale na 99% tworzony będzie na bazie klog w m. Olsztyn.
ZawszeGotowiZawszeBlisko (2025.12.19)
@ZawszeGotowiZawszeBlisko - W Braniewie mogą być rozwaleni zanim się zbiorą. To jedna z lepszych jednostek w Polsce ale są o krok od potężnej bazy i mogą być przykryci artylerią a lotnisko w Królewie wymaga mocnej linii obrony lądowej. Dawna OPL była ważna - zbyt ważna żeby jej tu nie było.
MariuszLewandowski-Fc (2025.12.20)
Powrót do komentarzy