Wybrany wątek opinii
Zyczmy panu pułkownikowi by utworzył batalion w Elblągu
Do moderacji
Odpowiedz
8
6
W kwietniu 2026 r 4W-MBOT będzie przechodzić "lekką" restrukturyzację w ramach KOP (Komponent Obrony Pogranicza) jednakże stacjonowanie batalionów jest już ustanowione (Braniewo, Morąg, Giżycko, Olsztyn i Ełk) będzie tworzony batalion logistyczny ale na 99% tworzony będzie na bazie klog w m. Olsztyn.
Do moderacji
Odpowiedz
2
1
@ZawszeGotowiZawszeBlisko - W Braniewie mogą być rozwaleni zanim się zbiorą. To jedna z lepszych jednostek w Polsce ale są o krok od potężnej bazy i mogą być przykryci artylerią a lotnisko w Królewie wymaga mocnej linii obrony lądowej. Dawna OPL była ważna - zbyt ważna żeby jej tu nie było.
Do moderacji
Odpowiedz
0
3