UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
@000009 - Nasze miasto było niemieckie przez 700 lat, a w pełni polskie jest dopiero od 80.Wiele osób jest tego albo nieświadoma, albo tylko udaje nieświadomość, bo jest to dla nich niewygodne. Jakiekolwiek spojrzenie na historię Elbląga przed 1945 oznacza, o zgrozo, spojrzenie na historię niemiecką. Do dzisiaj w mieście stoi pełno kamienic wybudowanych przez Niemców, a na niektórych włazach kanalizacyjnych dalej widnieje "Schichau GmbH". Nikt Elbląga nie zamierza oddawać Niemcom, ale też niemieckiej historii miasta nie powinno się wymazywać, bo to obecnie też i nasza spuścizna. To nasze miasto i powinniśmy dbać zarówno o jego teraźniejszość i przyszłość, jak i pielęgnować pamięć o jego przeszłości.
Kalkstein