Wybrany wątek opinii
Czy istnieje jakaś mapka która określałaby miejsce gdzie stał zamek ? Może warto byłoby wrócić do pomysłu jego odbudowy.
Do moderacji
Odpowiedz
9
9
@Jamaleg - Kraj tonie po obalenia kaczyzmu a temu się zamek marzy w Elblągu Polityka pisowskiego rozdawnictwa zatrzymała nasz kraj w rozwoju. RZĄD RP BĘDZIE MUSIAŁ SPŁACAĆ PISOWSKIE ZOBOWIĄZANIA ZAMIAST ROZWIJAĆ KRAJ... "22 miliardy złotych będzie kosztowała tegoroczna wypłata 13 i 14 emerytury". "Na 800 plus w 2024 roku rząd przeznaczy 70 mld zł". " Samych odsetek od długów, które zaciągnęli nasi poprzednicy, zapłacimy rocznie ok.100 mld zł". "Roczny deficyt w Narodowym Funduszu Zdrowia w skrajnym scenariuszu będzie się kształtował w przedziale 40-68 mld zł. Łącznie w latach 2025-2027 do NFZ trzeba będzie dopłacić prawie 159 mld zł". "Poziom ekonomicznego zadłużenia netto w 2023 Grupy PGE wyniósł 21 960 mln zł". "Zasięg ubóstwa skrajnego ogółem zwiększył się z ok.1,7 mln w 2022 r. do 2,5 mln w 2023 r". Tak pisowcy zostawili pułapki dla demokratycznego rządu.
Do moderacji
Odpowiedz
14
15
@Jamaleg - A może rozbudować muzeum
Do moderacji
Odpowiedz
5
0
@Budujmy zamki - Tak tak wmawiaj tak sobie.
Do moderacji
Odpowiedz
4
5
@Budujmy zamki - Jak to jest, że jak zawsze rządzi tusk to pieniędzy nie ma i nie będzie, a jak pis to kasa jest?
To może niech pis wróci do władzy i problemy na 8 lat się skończą?
Do moderacji
Odpowiedz
10
12
@Budujmy zamki - To po prostu smutne. W Elblągu od zawsze rządzą te same rodziny, podobno regularnie dotowane przez dilerów i właścicieli domów uciech czy innych studni....
I ci sami zawsze oczerniają innych aby tylko nikt nie wskazał na nich palcem.....
A pomysł z zamkiem doskonały. Trzymam kciuki aby ktoś to podchwycił. Jeśli uda się przekonać tych, którzy opłacają naszych polityków, o ile tacy są, to może się udać.
Do moderacji
Odpowiedz
6
4
@Gleboka czerwona Myśł. - Jak to jest, to ty nie wiesz. Drukowanie pieniędzy na potęgę. Zadłużanie.. Czemu teraz fabryki z Polski uciekają. Prąd drogi ( pis powiedzial że oze jest bee) teraz płacimy kary za emisję spalin. Koszty pracownika mega ogromne
Ale wyborca pis jest na tyle głupi że nie zauważył że pis dawal mu jedna ręką 500 + a druga z kieszeni wyciągał ponad 100 zł.
Do moderacji
Odpowiedz
4
7
@Jamaleg - nie da się, bo w czasach niemieckich powstały tam kamienice - Wapienna. Ale można by odbudować baszty na Podzamczu - to nie powinno stanowić problemu. co więcej tam gdzie teraz na podzamczu jest "scena" też był pełnoprawny budynek po zamku i też trzeba go odbudować. Zdaje się, ze stal do 1945 r.
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
@Jamaleg - Zamek ? Między Wapienną a 1000 lecia. A teraz jest tam internat, szkoła i ul Tamka.
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
Do moderacji
Odpowiedz
3
1
@Jamaleg - nie warto
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
@pis to stan umysłu - tusk ich czlowiek
Do moderacji
Odpowiedz
1
0