Wybrany wątek opinii

Co to znaczy, że komunikacja jest gdzieś bezpłatna. Jeżeli tak jest to wcale nie oznacza, że jest ona bezpłatna. Nigdzie nie ma niczego za darmo. Oznacza to, że ktoś lub z innych zadań przeznacza się środki na te wydatki. Przykładowo może to być zamiast nakładów na infrastrukturę miejską, w tym ograniczenie remontów ulic, zmniejszenie nakładów na opiekę społeczną, utrzymanie budynków komunalnych, a także wzrost opłat za parkowanie lub innych podatków komunalnych. Jeśli ktoś znajdzie faktyczne możliwości sfinansowania darmowej komunikacji w Elblągu to chwała mu za to. Ale muszą to być naprawdę istotne źródła, a nie bzdety typu zmniejszenie zatrudnienia w administracji samorządowej czy ograniczenie tam wynagrodzeń. Bo nawet dokonanie tego nie doprowadzi do uzyskania takich środków. Takie pomysły to zwykła demagogia i tania pseudoreklama. Osobiście proponuję, aby na ten cel każdy dorosły mieszkaniec miasta został opodatkowany w formie dotacji celowej uzależnionej od jego dochodów, wieku i liczby członków rodziny w jednym gospodarstwie domowym.
Nic nie ma za darmo. (2022.11.28)
@Nic nie ma za darmo. - Prawdę rzecze - "darmowe" są prezenty z cyklu "plus" od pisiorów... TYLKO WSZYSTKIM NAM PRZYJDZIE ZA TO ZAPŁACIĆ bo nie ma nic za darmo!!!
Antypisior (2022.11.28)
@Nic nie ma za darmo. - Wydawać by się mogło, że mieszkańcy już płacą jakieś podatki... Jednak ideę GM uznaje za słuszną, gdyż śmiałym i zdecydowanym ruchem usuwa ona obecne władze przy kolejnych wyborach... Pewnym problemem jest fakt, że może ona powiększyć grono zwolenników referendum, co nie wpłynie na finanse miasta zbawiennie choć wylansuje pana Rembelskiego przed kolejnymi wyborami prezydenta miasta. Wnioskując z jego wypowiedzi, na forum Portelu, w mieście lepiej nie będzie, ale z całą pewnością ludzie obecnej władzy będą musieli poszukać sobie nowej roboty i nie będzie to ani demagogia, ani tania pseudoreklama tylko nieubłaganie okrutny FAKT.
GłębokaMyśl (2022.11.29)
@Nic nie ma za darmo. - Moze tez byc rozsadne wydatkowanie budzetu. Moze nikt np. w takim Kaliszu nie wywala 40tys na strone internetowa, czy rementuje nawierzchnie mostu za pol banki, zamiast reklamowac.
(2022.11.30)
Powrót do komentarzy