UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Co to znaczy, że komunikacja jest gdzieś bezpłatna. Jeżeli tak jest to wcale nie oznacza, że jest ona bezpłatna. Nigdzie nie ma niczego za darmo. Oznacza to, że ktoś lub z innych zadań przeznacza się środki na te wydatki. Przykładowo może to być zamiast nakładów na infrastrukturę miejską, w tym ograniczenie remontów ulic, zmniejszenie nakładów na opiekę społeczną, utrzymanie budynków komunalnych, a także wzrost opłat za parkowanie lub innych podatków komunalnych. Jeśli ktoś znajdzie faktyczne możliwości sfinansowania darmowej komunikacji w Elblągu to chwała mu za to. Ale muszą to być naprawdę istotne źródła, a nie bzdety typu zmniejszenie zatrudnienia w administracji samorządowej czy ograniczenie tam wynagrodzeń. Bo nawet dokonanie tego nie doprowadzi do uzyskania takich środków. Takie pomysły to zwykła demagogia i tania pseudoreklama. Osobiście proponuję, aby na ten cel każdy dorosły mieszkaniec miasta został opodatkowany w formie dotacji celowej uzależnionej od jego dochodów, wieku i liczby członków rodziny w jednym gospodarstwie domowym.
Nic nie ma za darmo.