Wybrany wątek opinii

I pomyśleć że w Elblągu jeszcze w latach 90tych było najwiecej domów uciech w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Co poszło nie tak ?
Smutny obraz miasta (2022.01.01)
@Smutny obraz miasta - A przed tym Twoim pobytem w UK to jak tu było ? Lepiej ? Ja, nie sądzę. A po zawartości wózków w dyskontach to myślę, że teraz jest znacznie lepiej. Owszem, czekaja nas duże podwyżki, trąbi się o tym i nakręca atmosfere od miesięcy, ale na razie nie jest jeszcze tak żle. Ludzie są przybici, ale głównie tym co ma związek z pandemią. Wielu już pożegnało bliskich, inni chorowali lub chorują, jest w ludziach strach, który potęgują media. Jest zła sytuacja międzynarodowa, mówi się o tym w kółko. I co dalej jesteś zdziwiony ? Stare Miasto zawsze swieciło pustkami, skoro jesteś z Elblaga powinieneś to kumać i wiedzieć też dlaczego.
(2022.01.01)
@ niewiedzacy gdzie podpisać. Ok 96 roku (dopóki ruskie brali na potęgę )w kris-Mar zarabiano 6-8 minimalnych wynagrodzeń. W 2004 i Wójcika 4-5 x min. Było dużo łatwiej żyć. "Stolarz"nie martwił się o pieniądze. A teraz chłopaki dostają 3tyś 10go, zrobią opłaty i 12 znowu na debecie. Co to za życie ? Gdzie wakacje ?
Tak było . Pamietam (2022.01.01)
@Smutny obraz miasta - Teraz są cichodajki a potem rząd daje im 10000 zł. Niektóre z nich czerpią korzyści z macierzyństwa. Znam takie. Robią dzieci i dostatnio żyją. Po co się uczyć, fakt w Elblągu ludzie nie uśmiechają się. Mordy wykrzywione w bezmyślnym grymasie, jak tu dokopać sąsiadowi wciąż debatują. Straszne towarzystwo.
(2022.01.01)
@Tak było . Pamietam - No to dla czego Ci sami ludzie nadal pracują za niższe pensje?? Mimo, że właściciele Kris Mar i Wójcik Meble się bogacą - drogie auta, drogie inwestycje w inne branże np. hotele, resteuracje, bardzo duże zwroty podatku ze specjalnej strefy ekonomicznej, duże wydatki na marketing, bardzo duże wydatki na zabawy w sporcie motorowym - motocyklowe wyścigi, tor renault w niemczech - a pracownikom którzy za życia Pani Wójcik mieli dość dobre płace na rynku lokalnym, teraz zabiera się każdą złotówkę z premii, wynagrodzenie osculuje w okolicach najniższej - są pojedyńcze wyjątki na pokaz i po znajomości np. nie jaki Pan Dawid M. Dla czego pracownicy (jako społeczność)się na to godzą?? Skoro się na to godzą to im to odpowiada, mi nie odpowiadało i już tam nie pracuję i nie narzekam na pracę i pensję.
(2022.01.01)
Powrót do komentarzy