Wybrany wątek opinii
Czy tak musialo być, czy te wszystkie firmy, / poza Zamechem / musiały zniknąć. ?
Zdania będą podzielone, ale nigdy nie zgodzę się, że decyzja premiera Balcerowicza o likwidacji PGR -ów byla wlaściwa.
To był wielki błąd, tak samo, jak likwidacja 33 wojewodztw w1999 roku w tym elbląskiego o czym przekonaliśmy się dobitnie. Gdzie Elbląg niezle rozwijajace się miasto wojewodzkie z perspektywami przeksztalcił się w głęboka prowincję z gwaltownie faktycznie malejącą liczbą elblażan.
Do moderacji
Odpowiedz
40
5
Zlikwidować należało te nierentowne, które nie miałyby szans na wolnym rynku, a z resztą to powinni przeprowadzić prywatyzację pracowniczą, tak, aby pracownicy stali się właścicielami. Jakby sobie poradzili to dobrze, jak nie, to wtedy mogliby zamknąć. A nie tak jak zrobili- maszyny rozgrabili za grosze, potem nawet okna i kable wyrywali ze ścian. I tak to zostało. Ziemie sprzedali, a budynki w ruinie czesto zostały do dziś.
Do moderacji
Odpowiedz
9
2
Ktos na tym skorzystal. Nic w przyrodzie nie ginie. Olsztyn i Gdansk. Wsxystkie te reformy byly do bani. Wszystkie odwrocono, zostala tylko ta. Tak Elblag to bagno juz niestety.
Do moderacji
Odpowiedz
2
0
A co by Nam było z tych PGR-ów w wolnej gospodarce? PGR-y miały nadal zostać Państwowe? Jesli tak to byłoby tak jak za komuny, wszyscy by kradli w tych PGRach, na lewo by szło paliwo, materiały itd, a Państwo, czyli My byśmy na te złodziejskie firmy dokładali kasy. Oczywiście konkurencyjność takich PGRów byłaby żadna, tak jak obecnie kopalń. Nie ma ŻADNEGO argumentu za tym, że PGRy były czymś dobrym i powinny zostać.
Do moderacji
Odpowiedz
2
0