Wybrany wątek opinii

17 września 1939 r. ładnym postępkiem ze strony Rosji Radzieckiej może nie był, ale warto pamiętać, że strategicznie i geopolitycznie był to ruch niestety uzasadniony, zwłaszcza po tym, jak Polska i jej faszyzująca, autorytarna junta wojskowa, od lat łasząca się do Hitlera, wspólnie z nim napadła i rozebrała Czechosłowację rok wcześniej. To, za co zapłacili życiem polscy żołnierze w 1939 roku, do niczego się nie przydało. Te czołgi, które niszczyliśmy w kampanii wrześniowej, płacąc za to krwią, Niemcy wyremontowali w zakładach Škody w Czechosłowacji, którą pomogliśmy Hitlerowi zająć. I te czołgi ruszyły w maju 1940 roku na Francję. Warto pamiętać o radzieckim "ciosie w plecy", ale warto też wiedzieć czym był on podyktowany oraz to, że doprowadziła do niego niestety nasza własna, nadwiślańska głupota. [Na zdj. wbrew pozorom to nie plakat wyborczy którejś z dzisiejszych partii politycznych, ani też nie okładka którejś ze współczesnych prawicowych gazetek. To nazistowski plakat propagandowy z czasów II wojny światowej, skierowany do ludności okupowanej Polski. ]
RobertKoliński (2019.09.17)
precz z komuną i wybielaniem komunistyczno- fasztstowskich zbrodniarzy wojennych,
Sesje (2019.09.17)
Jak Polska mogła napaść na Czechosłowację skoro Polska odzyskała tylko okupowane przez Czechów tereny od 1919 roku. To właśnie Czesi wtedy napadli na Polskę. Dokonali zbrodni w Stonawie, wymordowali bezbronnych Polaków i zabili brata generała Józefa Hallera Cezarego Hallera. A to co zrobili bolszewicy to Polacy nigdy nie zapomną tego Rosji choćby 100 tysięcy lat minęło.
Zen (2019.09.17)
Noś kużwa Ty jeszcze usprawiedliwasz tych morderców Polaków ludzie gdzie są sądy gdzie prokurator
(2019.09.17)
Poza tym to na zachodzie Europy ustalili przyłączenie Sudetów do III Rzeszy tak sterowały Francja i Niemcy z Włochami i W. Brytanią, wszyscy znają film z wystapieniem Chamberlaina ,,przywożę wam pokój", w Monachium to ustalili, niech oni się tłumaczą, nawet gdyby Polska nie odzyskała okupowanego Zaolzia to Niemcy i tak by remontowali tam swoje czołgi, bo to już było ustalone i produkowaliby dalej LT 35 i LT 38 oraz Hetzery.
Zen (2019.09.17)
Ja ci kupię bilet do moskwy jak chcesz
Z i e l a r z (2019.09.17)
Kolinski kłam, oszukuj, z ofiary rób zbrodniarza - oto dewiza kacapów ; nigdy nie przyznawaj się do swoich zbrodni...
Paull (2019.09.17)
Powrót do komentarzy