UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
17 września 1939 r. ładnym postępkiem ze strony Rosji Radzieckiej może nie był, ale warto pamiętać, że strategicznie i geopolitycznie był to ruch niestety uzasadniony, zwłaszcza po tym, jak Polska i jej faszyzująca, autorytarna junta wojskowa, od lat łasząca się do Hitlera, wspólnie z nim napadła i rozebrała Czechosłowację rok wcześniej. To, za co zapłacili życiem polscy żołnierze w 1939 roku, do niczego się nie przydało. Te czołgi, które niszczyliśmy w kampanii wrześniowej, płacąc za to krwią, Niemcy wyremontowali w zakładach Škody w Czechosłowacji, którą pomogliśmy Hitlerowi zająć. I te czołgi ruszyły w maju 1940 roku na Francję. Warto pamiętać o radzieckim "ciosie w plecy", ale warto też wiedzieć czym był on podyktowany oraz to, że doprowadziła do niego niestety nasza własna, nadwiślańska głupota. [Na zdj. wbrew pozorom to nie plakat wyborczy którejś z dzisiejszych partii politycznych, ani też nie okładka którejś ze współczesnych prawicowych gazetek. To nazistowski plakat propagandowy z czasów II wojny światowej, skierowany do ludności okupowanej Polski. ]
RobertKoliński