UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

17 września 1939 r. ładnym postępkiem ze strony Rosji Radzieckiej może nie był, ale warto pamiętać, że strategicznie i geopolitycznie był to ruch niestety uzasadniony, zwłaszcza po tym, jak Polska i jej faszyzująca, autorytarna junta wojskowa, od lat łasząca się do Hitlera, wspólnie z nim napadła i rozebrała Czechosłowację rok wcześniej. To, za co zapłacili życiem polscy żołnierze w 1939 roku, do niczego się nie przydało. Te czołgi, które niszczyliśmy w kampanii wrześniowej, płacąc za to krwią, Niemcy wyremontowali w zakładach Škody w Czechosłowacji, którą pomogliśmy Hitlerowi zająć. I te czołgi ruszyły w maju 1940 roku na Francję. Warto pamiętać o radzieckim "ciosie w plecy", ale warto też wiedzieć czym był on podyktowany oraz to, że doprowadziła do niego niestety nasza własna, nadwiślańska głupota. [Na zdj. wbrew pozorom to nie plakat wyborczy którejś z dzisiejszych partii politycznych, ani też nie okładka którejś ze współczesnych prawicowych gazetek. To nazistowski plakat propagandowy z czasów II wojny światowej, skierowany do ludności okupowanej Polski. ]

RobertKoliński