Wybrany wątek opinii

W dodatku w Roku Pionierów;) Ciekawe, swoją drogą, kto bardziej przyczynił się do odbudowy i dzisiejszego bezpieczeństwa Polski swoją pracą w okresie po 1945 r. - płk. Supruniuk, ten wstrętny bezpieczniak, czy bohaterowie dzisiejszej fundamentalistycznej prawicy, którzy raczej sypali piach w tryby i tylko sabotowali odbudowę państwa polskiego i budowę egalitarnego społeczeństwa po wojnie. Historia ich oceni, już ocenia; @maciek55 - Dałbym plusa, ale mam ocenianie do jutra zablokowane, pozdrawiam:)
RobertKoliński (2019.07.13)
Gdyby nie tacy jak Supruniuk, to Polska byłaby dzisiaj dużo bogatszym krajem, to UB i NKWD niszczyło Polskę i utrudniało jej rozwój. Sfałszowali wybory i mordowali Polaków tak samo jak Hitlerowcy. A Polskę to odbudowali Polacy, a nie tacy jak Supruniuk, oni tylko szkodzili. Widać tak go lubili na południu, że aż musiał uciekać do Elbląga przed gniewem i zemstą Polaków.
Zen (2019.07.14)
@Zen - Żeby żaba żyto żarła, to by mąką. .. jak mawiała moja babcia; Panie @Zen, pan sobie poczyta (najlepiej w całości, jest w sieci) nieocenioną Bożenę Keff, może coś dotrze pod czaszkę;) "Komunizm, czy też realny socjalizm, należą już do historii i nie wrócą w takiej postaci, w jakiej występowały. Antykomunizm zaś, dla którego jedną z przesłanek jest przekonanie o dwóch równych sobie etc. , w praktyce uderza w całą lewicową tradycję, całą ją dyskwalifikuje. Raz, na zasadzie pars pro toto (łac. część za całość), dwa, na zasadzie sylogizmów prostackich, że przywołam nieocenionego Bursę. Sylogizm prostacki w tym wypadku to rodzaj szalonej, ekstatycznej wręcz generalizacji, która na nic się nie ogląda, np. : – Mówisz, że reforma rolna w 1945 roku była słuszna? Ale zrobiona pod bagnetami sowieckimi! – No to może lepiej, że pod bagnetami, niż w ogóle. – A, więc jesteś komunistką, a komuniści to staliniści, więc jesteś stalinistką, a staliniści to mordercy Polaków i ubecy, więc jesteś morderczynią Polaków, ubeczką i zdrajczynią. (. .. )"
RobertKoliński (2019.07.14)
@RobertKoliński - Zen jak zwykle na wszystkim się zna a propagandę uprawia niczym ten enkawudzista w latach, w toku myślenia niczym się nie różnią. Najgorsza jest skrajność. Ciesz się zenie niemądry że pisać umiesz bo gdyby nadal trwała II RP to byś do kościoła na bosaka biegał z pantoflami w garści.
maciek55 (2019.07.14)
Powrót do komentarzy