Triathloniści w sercu starówki

8
06.07.2025
Triathloniści w sercu starówki
Start do 1/4 Ironman (fot. RG)
Od niedzielnego poranka Elbląg gości uczestników kolejnej edycji Garmin Triathlon Tour. W zawodach wystartowało ponad 500 osób, które rywalizują na kilku dystansach. Wśród nich wielu elblążan. Zobacz zdjęcia.

Zawody triathlonowe w sercu starówki to już elbląska tradycja. To najszybsza trasa w Polsce, która przyciąga uczestników z różnych stron kraju.

- Naprawdę się cieszę, że mogłem wystartować w zawodach, które najpierw pomagałem współorganizować. Budowałem rampę, więc wiedziałem , że wytrzyma – mówił tuż na mecie zwycięzca na dystansie 1/8 Ironman Karol Janicki z Poznania, który 495 m pływania, 22 km na rowerze i ponad 5 km biegu pokonał poniżej godziny (59 min 40 sek.). – Na co dzień łączę treningi i starty z pracą dla Polskiego Związku Triathlonu. Zapoznajemy dzieci z tą piękną dyscypliną i cieszę się, że mogę mieć malutki wkład w jej rozwój.

- Było super, fajna bardzo trasa kolarska, dało się rozpędzić. Jestem pierwszy raz w Elblągu, mam daleko, przyjeżdżam z Kielc, ale opłacało się te 5 godzin tu jechać – mówiła na mecie Paulina Majos, zwyciężczyni rywalizacji kobiet na 1/8 Ironman. – Nic mnie na trasie nie zaskoczyło, jestem przygotowana na wszystko – dodała zawodniczka, która w ubiegłym roku zajęła piąte miejsce w swojej kategorii na Mistrzostwach Europy w triathlonie.

Triathloniści w sercu starówki
Karol Janicki, zwycięzca na 1/8 Ironman (fot. RG)

W sumie w zawodach na dystansach 1/8, 1/4 i 1/2 Ironman oraz w sztafetach wystartowało w niedzielę w Elblągu ponad 500 osób. Wśród nich wielu elblążan.

- Pogoda i trasa super. Można było złapać rytm, nawet pod wiatr. Spodziewałam się, że będzie fajnie, ale nie aż tak – mówiła wyraźnie zadowolona po ukończeniu dystansu 1/8 Ironman elblążanka Wioletta Żywuszko z ETT Elbląg Team., która była piąta wśród kobiet.

- Startuję z moim przyjacielem, z którym znamy się 32 lata i lecimy po marzenia. Zwycięstwo jest nasze! – śmiał się tuż przed startem Mikołaj Waliński, elblążanin, uczestnik sztafety na 1/4 Ironman. – To mrzonki, że mamy silną ekipę. Zastępcza nazwa naszego teamu to Brzuszkin – żartował przed startem.

Rywalizacja triathlonistów potrwa do ok. godz. 15. Wyniki w poszczególnych kategoriach możecie śledzić tutaj.

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Tak przy okazji do PCK ! Mam świadomość że kontynery służą do ubrań nie potrzebnych ale zadbanych a najlepiej nowych bo któż ubierze śmierdzącą odzież ? Ja jednak wystawiłem kiedyś uprane, wyprasowane i dobrze zapakowane markową odzież, naprawdę dużo było nowych a tak samo potraktowano jak na zdjęciu obok ! Pytam po co ten blaszak stoi by zaśmiecały teren wokoło ? Nie powinno być zabrane choćby na śmietnik ?
(2025.07.06)
Nowe wyprane i wyprasowane to rób eko zwroty inpost. A to chyba nie kontener PCK, tylko naklejka jest PCK, ale to chyba
Szejk Ali (2025.07.06)
Widzę, że poziom zdjęć Wam spadł na pysk.
Kluczem pod żebra (2025.07.06)
@Szejk Ali - Chyba.... to jesteś stęskniona za rozumem bo ja uznaje sens jeśli jest wzajemny szacunek do pomysłu wystawionego kontenera, skóra wszędzie wyrzucają to po co to stoi ?
(2025.07.06)
@Kluczem pod żebra - Dokładnie ! Fotki do kitu ale kasę skasuje... Moim zdaniem jeden fotograf powinien być na łodzi przed skoczkami tak by im nie przeszkadzać i zdjęcia robić z przodu a nie styłu.
(2025.07.06)
@Kluczem pod żebra - Bo tu nie chodzi o jakość ale o ilość. Od dawna. Następnym razem nic nie będzie widać na fotkach ale za to będzie ich 584.
(2025.07.06)
Co to jest "styłu"?
KapitanSzyderca (2025.07.06)
No cóż łatwo kogoś krytykować za jego dzieła, ale dbać o jakość własnego to już jest trudność. Dlatego jesteśmy "styłu" lub "sprzodu/spszodu", a dzieci odstawiamy do "pszeczkola". No cóż język polski nie jest specjalnością Polaków.
Adrian Buc (2025.07.06)

info

1  
  0