Start kontra Przyjaciele (piłka ręczna)

7
31.12.2011
Start kontra Przyjaciele (piłka ręczna)
fot. Anna Dembińska
W miniony czwartek (29 grudnia) szczypiornistki elbląskiego Startu miały ostatni w tym roku trening. Trening nietypowy, bo przy współudziale kibiców i sponsorów, którzy tego dnia stworzyli drużynę Przyjaciół. Zasady gry różniły się nieznacznie od tych prawdziwych, nie było kroków, przewinienia były niezauważane przez sędziego a wynik na tablicy zmieniał się w zadziwiająco szybkim tempie. Pojedynek był bardzo wyrównany i zakończył się remisem 28:28. Zobacz fotoreportaż.
WÅ‚adze klubu postanowiÅ‚y zamknąć mijajÄ…cy rok zapraszajÄ…c kibiców oraz sponsorów do wspólnej zabawy. Warto podkreÅ›lić, że drużyna Przyjaciół skÅ‚adaÅ‚a siÄ™ z amatorów, którzy tego dnia po raz pierwszy spotkali siÄ™ na parkiecie, a niektórzy zapewne pierwszy raz mieli okazjÄ™ grać w piÅ‚kÄ™ rÄ™cznÄ…. Kibiców i sponsorów postanowiÅ‚ wspomóc jeden z graczy elblÄ…skiego Techtransu – Henryk Rycharski, który tym razem wystÄ™powaÅ‚ na wszystkich możliwych pozycjach. W rolÄ™ arbitra wcieliÅ‚a siÄ™ Justyna Stelina – asystentka trenera GoÅ›ciÅ„skiego.
   Po kilkunastominutowej rozgrzewce piÅ‚karek oraz przyspieszonym kursie szczypiorniaka dla goÅ›ci rozpoczÄ…Å‚ siÄ™ „pojedynek”. Już od samego poczÄ…tku spotkania Przyjaciele ambitnie ruszyli do walki, czego przykrym skutkiem byÅ‚a kontuzja Kasi CekaÅ‚y. Szczypiornistki Startu nie przestraszyÅ‚y siÄ™ jednak postawnych obroÅ„ców. Różnica w dyspozycji fizycznej byÅ‚a widoczna golym okiem, piÅ‚karki wyprowadzaÅ‚y szybkie kontry, za którymi nie mogÅ‚a nadążyć linia obrony Przyjaciół. Walka byÅ‚a wyrównana, rzuty padaÅ‚y jeden za drugim, czÄ™sto niecelne, ale tego dnia nikt tego nie zauważaÅ‚. DrużynÄ™ przyjaciół znacznie wspomagaÅ‚ sÄ™dzia obsÅ‚ugujÄ…cy tablicÄ™ wyników, który szczególnie doceniaÅ‚ wysiÅ‚ek amatorów i przyznawaÅ‚ im gratisowe punkty.
   Po kilkunastu minutach gry Henryka Rycharskiego zastÄ…piÅ‚ w bramce dyrektor klubu Dariusz Bajczyk, który poradzil sobie na tej pozycji nie gorzej od niejednego zawodowego golkiera. Mimo zmÄ™czenia drużyna kibiców robiÅ‚a co mogÅ‚a i nie pozwoliÅ‚a piÅ‚karkom Startu na ucieczkÄ™. Wynik, w zależnoÅ›ci od sÄ™dziego stolikowego, przechylaÅ‚ siÄ™ raz na jednÄ…, raz na drugÄ… stronÄ™. Po 40 minutach walki sÄ™dzina zakoÅ„czyÅ‚a spotkanie ogÅ‚aszajÄ…c remis 28:28.
   [fotoc]
   Powiedzieli po meczu:
   Justyna Stelina (drugi trener Startu, tym razem wystÄ™pujÄ…ca w roli sÄ™dziego) – mecz staÅ‚ na dość wysokim poziomie. Mamy nadziejÄ™, że tego typu akcje bÄ™dÄ… kontynuowane i w przyszÅ‚ym roku bÄ™dzie jeszcze wiÄ™cej kibiców, jeszcze ciekawsza gra a sÄ™dzia bÄ™dzie jeszcze bardziej stronniczy :)
   Dariusz Bajczyk (dyrektor zarzÄ…dzajÄ…cy) – sponsorzy i kibice, który mieli dziÅ› okazje zagrać zobaczyli jak to wyglÄ…da z poziomu parkietu. Zobaczyli, że wcale nie jest tak Å‚atwo. ByÅ‚o fantastycznie. Mam cichÄ… nadzieje, że takie sytuacje siÄ™ powtórzÄ…. BÄ™dziemy siÄ™ starali wychodzić trochÄ™ szerzej do naszej publicznoÅ›ci, mieszkaÅ„ców i częściej organizować tego typu imprezy. BÄ™dziemy próbować organizować również inne imprezy gdzie bÄ™dÄ… braÅ‚y udziaÅ‚ dziewczyny te i nastÄ™pne, które w przyszÅ‚oÅ›ci do nas dołączÄ….
   Krzysztof Songin (zagorzaÅ‚y kibic) – Trening byÅ‚ dobrÄ… sportowÄ… zabawÄ…. ByÅ‚ to też sposób na dobrÄ… integracjÄ™. Na to, że z konsumentów widowiska sportowego staliÅ›my siÄ™ na chwilÄ™ i mam nadziejÄ™, że również na dÅ‚użej, częściÄ… zespoÅ‚u. DaÅ‚ nam niejako Å›wiateÅ‚ko w tunelu, Å›wiateÅ‚ko na zmiany, na jakie my kibice czekamy już bardzo dÅ‚ugo. Po karnetach, szalikach to kolejne wyciÄ…gniecie rÄ™ki przez nowy zarzÄ…d do nas kibiców. Starsi mieszkaÅ„cy ElblÄ…ga pamiÄ™tajÄ… o Starcie z poczÄ…tku i poÅ‚owy lat dziewięćdziesiÄ…tych, osobiÅ›cie również jeszcze pamiÄ™tam – jednak to, co byÅ‚o tak piÄ™kne i to, czym mogliÅ›my siÄ™ tak kiedyÅ› cieszyć i szczycić dziÅ› jest dalekie, ale nie niemożliwe do powtórki. JesteÅ›my, można powiedzieć, na dnie, ale sÅ‚owo „jesteÅ›my” ma tu pierwszoplanowe znaczenie. Zgody, GdaÅ„ska, SoÅ›nicy i innych zespołów już nie ma, my jesteÅ›my i wierzÄ™, że możemy kiedyÅ› odbić siÄ™ od tego dna. Znam realia, to wszystko tworzy siÄ™ w bólach. ElblÄ…g nie jest bogatÄ… GdyniÄ… czy Lubinem, gdzie majÄ… miedź, ale przy zmianach o jakie apelujemy od lat i które może w koÅ„cu zaczęły siÄ™ realizować, to wszystko przy daniu sobie czasu może w koÅ„cu przyczynić siÄ™ do tego, że czasy Å›wietnoÅ›ci Startu powrócÄ…. Dla mnie Start to coÅ› wiÄ™cej niż klub. To również bycie dumnym po zwyciÄ™stwie i wiernym po porażce. KorzystajÄ…c z możliwoÅ›ci chciaÅ‚em wszystkich zachÄ™cić do wiÄ™kszego zaangażowania siÄ™ na rzecz Startu – to, jaki bÄ™dzie koÅ„cowy wynik zależy od wielu czynników i w dużej mierze zależy od zaangażowania siÄ™ każdego z nas. MógÅ‚bym tu prawić wiele sloganów, tylko po co? Spotkanie zakoÅ„czyÅ‚o siÄ™ grzecznoÅ›ciowym remisem, jednak nie wynik tu byÅ‚ najważniejszy, a na sekundy przed koÅ„cem wynik byÅ‚ zdecydowanie inny niż 28 do 28. PokazaÅ‚ nam jak ciężka jest ta dyscyplina, ile potrzeba katorżniczej, ciÄ…gÅ‚ej pracy na treningach, żeby osiÄ…gnąć przyzwoity wynik.
   
   Już za tydzieÅ„ Start ElblÄ…g rozegra pierwszy ligowy mecz w nowym roku. 8 stycznia o godz. 18:30 szczypiornistki bÄ™dÄ… podejmować na wÅ‚asnym parkiecie drużynÄ™ AZS AWF Gardina WrocÅ‚aw. Tak jak poprzednio przygotowano dla kibiców karnety, które bÄ™dzie można nabyć w cenie 20 zÅ‚ przed niedzielnym spotkaniem.
   
Anna Dembińska

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

świetna inicjatywa z tym meczem. Nowi ludzie w Starcie zrozumieli, że trzeba wyjść do elblążan i pokazać im, że Start to nasz drużyna. Szkoda tylko, że autorka napisała relację bliźniaczo podobną do tej ze strony kibiców.
szczypiornistka (2011.12.31)

info

0  
  0
Jeżeli te krótkie informacje porównujesz z tym artykułem i wypowiedziami poszczególnych osób to gratuluję. Start był, jest i będzie elbląski. a kibice zawsze będą ze swoim Startem !
Jasność niezalogowany (2011.12.31)

info

0  
  0
zakochalem sie w pani na drugim zdjeciu buziaki
(2012.01.01)

info

0  
  0
pani ze zdjecia numer 2 jestes laska ostra jak tabasko jak patrze na ciebie to grudzien staje sie majem
(2012.01.01)

info

0  
  0
a nie na 5? haha dziunia siedzi!!!!
maska (2012.01.02)

info

0  
  0
Nawet z kibicami z nadwaga i bez kondycji nie wygraly ????? dajcie sobie spokoj z pilka reczna !!!
wabg (2012.01.03)

info

0  
  0
nie chodziło o wygraną ale o dobrą zabawę, o wygranej nikt tu nie myślał, ale nie każdy zrozumiał przekaz artykułu
(2012.01.03)

info

0  
  0