Olimpia postraszyła Stomil, ale 3 pkt odjechały do Olsztyna

10
28.09.2019
Olimpia postraszyła Stomil, ale 3 pkt odjechały do Olsztyna
fot. Anna Dembińska
Derby w piłce nożnej to zawsze coś wspaniałego. Nie ma nic lepszego niż rywalizacja dwóch największych rywali. Walka na całego na boisku, podteksty, oprawy, pełne trybuny. Tak byłoby w przypadku pierwszych drużyn Olimpii i Stomila, ale emocje czysto piłkarskie były także podczas małych derbów województwa, czyli w meczu rezerw największych klubów na Warmii i Mazurach. Zobacz zdjęcia.

Niewątpliwie faworytem spotkania był Stomil II Olsztyn, tym bardziej, że w składzie miał kilku zawodników, którzy w obecnych rozgrywkach rozegrali parę spotkań na zapleczu Ekstraklasy w pierwszej drużynie ze stolicy naszego województwa. Od pierwszego gwizdka wystąpili m.in. Paweł Głowacki, Wojciech Dziemidowicz i chociażby Oleg Tarasenko.
   Początek meczu potwierdził przewidywania i gra toczyła się na połowie Olimpii II. Głęboka defensywa podopiecznych trenera Wagi jednak nie pozwalała Stomilowo II, poza optyczną przewagą, na stworzenie groźnej sytuacji. Piłkarskie szachy.
   Pierwszy groźny strzał oglądaliśmy w 19 minucie. Rzut wolny praktycznie z linii szesnastego metra wykonywał Stomil II, ale z obroną strzału Dawida Rudnika nie miał żadnych problemów Kamil Dziwulski. Olsztynianie nadal przeważali, Olimpia II ograniczała się do szukania swoich okazji w kontratakach, ale szwankowała dokładność w rozegraniu.
   Piłka nożna to jednak nieprzewidywalna dyscyplina sportu. Wydawało się, że kwestią czasu jest bramka dla Stomilu II, ale na prowadzenie wyszła Olimpia II. W 39 minucie niezdecydowanie kapitana drużyny gości Pawła Głowackiego wykorzystał Mariusz Bucio, który po przejęciu piłki w polu karnym oddał strzał, po którym utonął w uściskach kolegów. Żółto-biało-niebiescy cieszyli się z prowadzenia i wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa.
   Drugie 45 minut od samego początku dostarczyły emocji. Stomil w 50 minucie miał dwie znakomite sytuacje do wyrównania. Najpierw sprzed pola karnego strzelał Aleksander Kowalski, ale kapitalnie interweniował Dziwulski. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Oleg Tarasenko, ale przed utratą bramki Olimpię uratował słupek. Dwie minuty później powinno być 2:0. Efektownym dryblingiem w polu karnym Stomilu popisał się Bucio wystawił piłkę Bielowi, ale pomocnik Olimpii II odchylił się tak bardzo, że piłka poszybowała wysoko nad bramką. W 54 minucie przypomniała o sobie stara maksyma piłkarska. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i mieliśmy 1:1. Idealne dośrodkowanie z rogu wykorzystał Wojciech Dziemidowicz.
   W kolejnych minutach kibice mogli zainteresować się wieczornym programem telewizyjnym, bo na boisku niewiele się działo. Impuls na ponowne śledzenie meczu dał Mariusz Bucio w 76. minucie, który w polu karnym oddał mocny strzał, ale równie mocno niecelny.
   Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów doszło do kuriozalnej sytuacji w polu karnym. Piłka odbijała się od obrońców Olimpii niczym kulka we flipperze i ostatecznie trafiła pod nogi Szymona Raka, który strzelił pod poprzeczkę i po chwili przyjmował gratulacje za zdobycie zwycięskiej bramki.
   - Stomil przeważał czysto piłkarsko, ale mimo wszystko zniwelowaliśmy różnicę. Bramka w doliczonym czasie gry zawsze pozostawia niedosyty ale sezon trwa, a przed nami kolejne spotkania - podsumował trener Waga.

 

Olimpia II Elbląg - Stomil II Olsztyn 1:2 (1:0)
   39' Bucio - 54' Dziemidowicz, 90' Szymon Rak

Olimpia: Dziwulski - Kazimierowski, Paweł Mazurek (76' Szmukała), Sarnowski, Biel (89' Mączkowski), Ziewiec (81' Dawid Mazurek), Kondratowicz (50' Olewnik), Bucio, Wierzba, Kordykiewicz (63' Kottlenga) , Milanowski

 

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

j....C s...il j....C..
Jony (2019.09.28)

info

5  
  1
Rozegrali się chłopaki. Skazani na pożarcie pokazali pazur. Dwóch / trzech spadów z Olimpii I do rezerw i nie byłoby bramki na 1:1 stara gwardia nie przegra głowy z rogu, byłoby do przodu z pseudo faworytem IV ligi.
(2019.09.29)

info

2  
  0
Stomil -Podbeskidzie 1:0.
(2019.09.29)

info

1  
  6
Legia u siebie 1:2 z Lechunia Gdanska.
(2019.09.29)

info

7  
  3
Początek art. dobry niczym początek filmu rrrrrrrr . . . Ale ten mecz nie nic z tym wspólnego.
Pijak z prostej (2019.09.29)

info

1  
  0
A Waga dalej jest opiekunem? Ciekawe ile i skąd otrzymuje wypłatę?
(2019.09.29)

info

1  
  0
Do autora: Elbląg nie leży na Warmii i Mazurach, i proszę wierzyć, że takie teksty irytują elblążan, mimo, że nieszczęśliwie to miasto znalazło się w tym województwie (miejmy nadzieję, że na niezbyt długo). Polecam douczyć się geografii/historii.
laskipaa (2019.09.29)
cieniasy i gamonie w tym elblagu olsztyniakom dali ewygrac. spadajcie gamonie
(2019.09.29)

info

3  
  0
@laskipaa - Nie leży również na Pomorzu a to że niechciany Elbląg znalazl sie w województwie warmińsko-mazurskim zawdzieczamy gdanskiemu lobby, które w roku 98 wwaliło tego gorącego kartofla wtedy z 30%bezrobociem do nas. Nie chcą was w Olsztynie nie chca w Gdansku, moze Kaliningrad przyjmie?
Z Olsztyna (2019.09.29)
Może stolicą Żuław nas uczynią?? Frajerzyno.
Joshua (2019.09.29)