Elbasket traci play off

8
22.03.2025
Elbasket traci play off
fot. Anna Dembińska
Dzisiejsza (22 marca) porażka z AZS UMK Transbruk Toruń ostatecznie pogrzebała szanse koszykarzy elbląskiego Basketballu na awans do fazy play off. Elblążanie walczyli, ale bardziej doświadczeni koszykarze z Torunia wiedzieli, jak pokonać gospodarzy. Zobacz zdjęcia.

Przed meczem sytuacja była jasna: Elbasket potrzebował dwóch zwycięstw w dwóch ostatnich meczach i dwóch porażek SMS PZ Kosz Władysławowo. Wtedy zrównałby się punktami z drużyną z Władysławowa, a ze względu na korzystny bilans spotkań wyprzedziłby rywali i z ósmego miejsca awansował do fazy play off.

Drużyna Arkadiusza Majewskiego mecz z AZS UMK zaczęła z animuszem. W pierwszej kwarcie elblążanie grali „jak z nut“ i wygrali wysoko 32:16. I niemal całą przewagę stracili w drugiej kwarcie. Na przerwę wschodzili mając tylko jedno oczko przewagi.

Goście na prowadzenie wyszli w 33. minucie. Na chwilę, bo elblążanie szybko odzyskali prowadzenie. Trzecia kwarta to zażarta walka „kosz za kosz“. Gospodarze nie byli w stanie ponownie odskoczyć i zbudować bezpiecznej (albo chociaż większej) przewagi. A na 29 sekund do końca trzeciej kwarty goście wyszli na jednopunktowe prowadzenie, którego już w czwartej kwarcie nie oddali. Kosz za koszem, punkt za punktem odbierali ambitnie grającym elblążanom marzenia o play off. Z drugiej strony trudno myśleć o dobrym wyniku, kiedy w decydującej części meczu zdobywa się tylko 12 punktów, a tyle wynosił dorobek Elbasketu w czwartej kwarcie.

Double-double zanotował Kacper Jastrzębski, który do 16 punktów dołożył 13 zbiórek.

W ostatniej kolejce, w przyszły weekend, Elbasket zmierzy się w Gdańsku z miejscową Akademią Gortata.

 

Energa Basketball Elbląg - AZS UMK Transbruk Toruń 79:91 (32:16, 16:31, 19:21, 12:23)

Elbasket: Prokurat 18 (3), Stawiak 17 (1), Jastrzębski 16, Pawlak 11, Szuszkiewicz 8 (2), Świdziński 5 (1), Kloska 2, Budziński 2, Jakubów, Gliński

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Nie ma Zamoya I wszystko w plecy, mogli by wygrać chociaż dla checy, bo chyba awans już im nie grozi, nawet gdy rączki złożą do Bozi, Co on to robi, tam w tej Afryce, každy nam w nosa daje dziŝ pstryczek..
Zamoj wracaj (2025.03.22)
Po elblasku, tak samo jak Olimpia za panowania prałata - rozwój trzymany na hamulcu
(2025.03.22)

info

3  
  5
Brawo
(2025.03.22)

info

1  
  0
No i git.
Koszykówka dla śmieciarzy (2025.03.22)

info

2  
  8
@Zamoj wracaj - No to złóż rączki do "Bozi" i pomódl się, może poznasz tę tajemnicę.
(2025.03.22)
Concordia wygrywa z liderem i ani słowa o tym.
(2025.03.23)

info

2  
  0
300 tysięcy na galę prezydenta posz... ło!!! Emblong ma być rozpoznawalny. Zróbmy pusty slogan np. stolica Żuław. I wszyscy będą tu walić drzwiami i oknami. Nastanie zielona wyspa; kraina mlekiem i miodem płynąca.
Świat iluzji trwa. (2025.03.23)

info

3  
  2
Wygrana była tuż, tuż !! Panowie forma doskonała! Zabrakło odrobiny szczęścia! Sercem jesteśmy z Wami:)
bystrzak (2025.03.23)

info

1  
  1