100 km na 100 lat Niepodległości

6
11.10.2018
100 km na 100 lat Niepodległości
fot. MOSiR
Miejska Wycieczka Rowerowa (MWR) ,,100 km na 100 lat’’ to impreza związana ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. ,,Magiczny’’ dystans 100 km pojawi się po raz pierwszy na trasie miejskich wycieczek.
- Limit 50 miejsc na wycieczkę został błyskawicznie wyczerpany i teraz już tylko wypada przegotować nasze rowery oraz nas samych do podjęcia trudnego wyzwania, jakim jest przejechanie 100 km w pagórkowatym krajobrazie Wysoczyzny Elbląskiej.
   - Rekomendujemy jazdę na rowerach MTB lub trekkingowych i przypominamy, że dzień jest coraz krótszy, dlatego też prosimy o zabranie oświetlenia rowerowego. Każdy z uczestników samodzielnie powinien także zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie nie będzie możliwości zrobienia poważnych napraw – mówi Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.
   
   Trasa wycieczki:

   Elbląg-Pasłęk-Dawidy-Młynary-Włóczyska-Frombork-Pogrodzie-Zajączkowo-Ogrodniki-Łęcze-Kamienica Elbląska-Elbląg
   
   Ramowy plan godzinowy:

   8:00 – Start z Elbląga 0 km
   10:30 – Bufet Dawidy 29 km
   11:30 – Wyjazd z Dawid
   11:50 – Młynary 35 km
   13:00– Jędrychowo 49 km
   13:45 – Frombork 58 km
   15:00 – Wyjazd z Fromborka
   15:45 – Pogrodzie 68 km
   17:00 – Łęcze 83 km
   18:00-18:15 – Elbląg 100 km
   - Niecodziennie przeżywamy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego też warto odświętnie udekorować nasze rowery i nas samych biało-czerwonymi akcentami w postaci flag, wstążek , koszulek, bandanek i innych drobiazgów w barwach narodowych. Ideałem będzie oczywiście posiadanie biało-czerwonego roweru – informuje z uśmiechem Marek Kamm.
   Każdy z uczestników tej wyjątkowej edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych otrzyma pamiątkowy certyfikat. Wsparciem energetycznym na trasie będę tym razem banany, które lepiej sprawdzają się na dłuższych dystansach. Zakończenie wycieczki w siedzibie PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, przy ulicy Krótkiej 5 około godz. 18, gdzie zostaną wręczone prezenty, certyfikaty oraz podstemplowane książeczki turystyki kolarskiej PTTK.
   Ruszamy 14 października punktualnie o godz. 8 z placu Dworcowego w Elblągu.
   
MOSiR

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Taka impreza juz byla i to całkiem niedawno, otrganizowana przez szkołę a oficer M. K ozostał wyprzedzony o koło rowerowe już po raz kolejny. .. .
(2018.10.11)
W jakich miejscowościach będzie nocleg dla mnie to ważna informacja a nie została podana?
sas. (2018.10.11)
No i co z tego wynika malkontencie ?
(2018.10.12)
Nie ma noclegów bo 100km robimy w 1 dzień. Elbląg ma dużą bazę noclegową.
LUKE_HS (2018.10.12)
Wycieczka została ustalona wcześniej tzn. Na początku roku. Ze jest pozniej niz inna to czy ma jakies znaczenie? Ja sie tam ciesze ze w Elblagu jest tyle organizowanych wycieczek. A co do dnia wczesniejszej 100 km tego samego dnia byl przejazd przez miasto nie wszyscy sa wstanie przejechac duze dystanse.
LUKE_HS (2018.10.12)
Filmik z wycieczki https://www.youtube.com/watch?v=e7X5xm1ciJQ&feature=youtu.be
LUKE_HS (2018.10.18)

info

0  
  0