Ptasi Piknik w Krynicy Morskiej

1
29.09.2025
Ptasi Piknik w Krynicy Morskiej
Już po raz piętnasty odbędzie się Ptasi Piknik, czyli wydarzenie, które przyciąga miłośników obserwacji ptactwa. Tegoroczny piknik odbędzie się w dniach 4-5 października w Krynicy Morskiej.

4 i 5 października odbywa się dwudniowe wydarzenie obchodzone w 40 krajach Europy i Azji Środkowej, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody – wielką jesienną migrację ptaków. Zapraszamy od godziny 9 do 16 ( w sobotę i niedzielę) do wspólnego obserwowania migrujących nad naszymi głowami ptaków. Przy dawnej leśniczówce Krynica Morska w połowie drogi pomiędzy Krynicą Morską a Piaskami. Pod okiem ornitologów i leśników policzymy przelatujące ptaki – informuje Nadleśnictwo Elbląg.

 

W programie Ptasiego Pikniku m.in.:

- warsztaty i naukę rozpoznawania gatunków,

- odłowy i obrączkowanie ptaków,

- opowieści o przyrodzie, lesie i gospodarce leśnej,

- spotkania z artystami zafascynowanymi przyrodą,

- spotkania z autorami książek : Dawidem Kilonem i Agnieszką Ciszewską,

- konkursy z nagrodami,

- ognisko,

- warsztaty artystyczne i fotograficzne

- budowanie karmników,

- medytacja na plaży,

- spokój, dziką przyrodę i mamy nadzieję, ładną pogodę;

 

Piknik jest imprezą bezpłatną i otwartą dla każdego.

 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Drapolicz i Nadleśnictwo Elbląg

informacja nadesłana

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Super impreza. Mam już 3 budki dla ptaków i jest wesoło przy domu jak się gnieżdżą, fruwają i śpiewają. W sobotę ma być trochę słońca i w niedzielę trochę kropić. Ale to Krynica i będzie O. K.Planuję przyjechać. Hej !
(2025.09.29)

info

8  
  0