Brakuje krwi trzech grup

34
03.01.2024
Brakuje krwi trzech grup
Fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl
W wojewódzkich zasobach brakuje krwi potrzebnej do leczenia. Zapasów trzech grup krwi pozostało jedynie na ratowanie życia.

- Pilnie potrzebna krew A Rh–, BRh– , 0 Rh – ! Apelujemy o zgłaszanie się do centrum krwiodawstwa – pisze Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na swojej stronie.

Dodajmy, że krwi ARh+ wystarczy na 1-2 dni.

Aktualne zapotrzebowanie na krew zawsze można sprawdzać tutaj. Krwiodawstwo w Elblągu znajduje się przy ul. Bema 80. Rejestracja odbywa się telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 12-14, tel. 55 235 22 13.

Przypomnijmy. Krew może oddawać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, która waży przynamniej 50 kg. Oddanie krwi poprzedza wypełnienie ankiety i wywiad medyczny. Zasady kwalifikacji dawców tutaj.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Trzeba było nie sprzedawać za granicę to by nie brakowało!!!
(2024.01.03)
Foliarze z Konfedracji i tak nie chcą do transfuzji zaczipowanej ich zdaniem krwi.
(2024.01.03)

info

10  
  18
Pisowcy zarabiali na ludzkiej naiwności. Takie są fakty. Możecie minusowac ale prawdy nie zmienicie. Sprzedali * nadwyżki ' to niech teraz zakupią
Samo życie (2024.01.03)
O mamy nowy temat a właściwe odnawialny, teraz będą się sypać nowinki :⁠-⁠)
(2024.01.03)

info

3  
  1
No cóż temat morze ! Kiedyś kiedyś otrzymałem krzyż zasługi dla narodu, oddawałem w sumie dwadzieścia lat ale nigdy nawet przez chwilę nie zastanawiałem się czy moja krew trafi do potrzebującego w Elblągu czy na drugim końcu świata ? Dziś kiedy czytam... brakuje bo sprzedajecie na lewo, albo jak wybuchnie wojna to ucieknę za granicę mogę tylko przekląć jakie doczekaliśmy czasy, jaką patologie myślenia, jakie zniewiaściałą młodzież, itp itd. Ale pamiętajcie jedno siła anonimowa przekazu w necie jest wasza słabość i bezradnością bo nic w życiu nie potraficie zrobić spontanicznie z serca. Ty także możesz mieć dramat w rodzinie mieszkając za granicą, też możesz mieć w rodzinie kogoś o innej karnacji skóry, innej wiary i właśnie w takich nieszczęściach podają krew by ratować życie człowieka. Tam gdzie spontaniczne oddawanie krwi tam nie ma miejsca na przeliczanie życia
vsv (2024.01.03)
Pytanie do krwiodawstwa ? Dlaczego ciągle brakuje krwi ? Oddawałem przez wiele lat, nawet uczestniczyłem w akcjach bezpośrednio ratowania ale teraz to już zbyt często te apele. Co będzie jak dojdzie do katastrofy czy wojny ?
(2024.01.03)
Chętnie bym oddała ale nie wiem jaką mam grupę krwi a 50 zł wydać na badanie aby się dowiedzieć to dla mnie za dużo.
JuliaSzulc (2024.01.03)
Ostatnio bardzo potrzebowałem i otrzymałem krew. Bardzo dziękuję dawcom krwi za to co robią. Sam niestety nie mogę nim być.
(2024.01.03)

info

24  
  1
@JuliaSzulc - Proszę zatem iść oddać, wyniki otrzyma Pani z punktu krwiodawstwa
(2024.01.03)
Już nie ma rejestracji telefonicznej. Obowiązuje kolejność przyjścia do punktu.
(2024.01.03)

info

10  
  0