Stracił prawo jazdy na 3 lata

6
10.11.2020
Stracił prawo jazdy na 3 lata
fot. policja
Sąd Rejonowy w Elblągu wydał wyrok w sprawie 23-latka, który kierował bez uprawnień. Jest to kolejny już wyrok skazujący za podobne wykroczenie. Policjanci ostrzegają przed lekkomyślnością.

Mężczyzna został dwukrotnie przyłapany na tym samym wykroczeniu. Najpierw 18 lipca 2020r. Kierował opla przy ul. Fromborskiej w Elblągu (Krasny Las). Następnie miesiąc później, a dokładnie 13 sierpnia 2020r. został przyłapapany na ulicy Warszawskiej w Elblągu. Jechał bez uprawnień tym samym samochodem. Policjanci skierowali sprawę do sądu, gdzie zapadł wyrok skazujący. 23-latek musi zapłacić 1 000 zł grzywny oraz ma zakaz kierowania pojazdami w ruchu lądowym aż na 3 lata. Tym samym dopiero po tym czasie będzie mógł otrzymać uprawnienia, o które dopiero może się starać. Jeżeli w tym okresie zostanie zatrzymany za kierownicą, odpowie za przestępstwo. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki, biuro prasowe KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Będzie jeździł.
(2020.11.10)
Kiedyś był tylko mandat za jazdę bez prawa jazdy.
(2020.11.10)
Kiedyś był tylko mandat za jazdę bez prawa jazdy. Ale nie po odebraniu prawka przez sąd zajazdę po alko, teraz występują znamiona recydywy
(2020.11.10)

info

0  
  0
Jak można stracić coś, czego się nie ma?
(2020.11.11)

info

1  
  0
Szczerze mówiąc to dzieję coś bardzo złego, dzicz na drogach, totalne poczucie bezkarności i słabość oraz bezradność policji w stosunku do takich czubków. Weźcie się naprawdę za byciem policjantem a nie mięczakiem, bo jeszcze trochę a w tym kraju wymknie się wszystko z pod kontroli.
(2020.11.11)

info

0  
  0
Miał pecha albo ostro się wyróżniał skoro w tak krótkim okresie miał dwie kontrole. Przez ostatnie kilkaset tysięcy żaden patrol nie zatrzymał mnie, przynajmniej bez widocznej potrzeby; )
(2020.11.11)

info

1  
  0