Odłóż telefon przed przejściem dla pieszych. Policjanci apelują o ostrożność
Dzisiaj (18 września) przy przejściu dla pieszych na ulicy Hetmańskiej (skrzyżowanie z Giermków), policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu wspólnie z uczniami klas mundurowych malowali piktogramy (przekreślony telefon komórkowy). Inicjatywa jest związana z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego w ramach działań ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego).
- To element kampanii społecznej, która ma zwrócić uwagę, by zachować ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię. W ramach akcji przy przejściach dla pieszych pojawiły się piktogramy
Podobne piktogramy pojawiły się między innymi na ulicach: Piłsudskiego, Robotniczej, Pl. Słowiańskim, Mickiewicza, Bema al. Grunwaldzkiej.
- Akcja ma zwrócić uwagę na duży problem, jakim staje się zjawisko "smartfonowego zombie", co niestety może przynosić fatalne skutki. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy łamią przepisy i nie ustępują pierwszeństwa pieszym na pasach, dlatego musimy w takich miejscach zachować szczególną ostrożność – dodaje podkom. Wiktor Kaczmarek.