Mandaty za spacer po pasie granicznym

7
11.08.2020
Mandaty za spacer po pasie granicznym
fot. arch. straży granicznej
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie ukarali mandatami małżeństwo, które zlekceważyło przepisy i weszło na pas drogi granicznej.

Patrol strażników 9 sierpnia zauważył na pasie drogi granicznej ślady wejścia przez dwie osoby. Wizytę wczasowiczów spacerujących z czworonożnymi przyjaciółmi w rejonie polsko-rosyjskiej granicy zarejestrowały kamery Straży Granicznej. Następnego dnia ponownie wybrali się w rejon granicy. 51-letni mężczyzna przyznał, że wszedł na pas, bo uciekł mu pies. Obywatel Niemiec został ukarany za popełnione wykroczenia (dwukrotnie wszedł na pas drogi granicznej) mandatami w kwocie 350 zł łącznie. Natomiast jego 47-letnia żona, mieszkanka powiatu cieszyńskiego, za spacer po pasie otrzymała mandat karny w wysokości 250 zł.

Straż Graniczna po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, polowania, czy spacerowania w okolicach granicy państwowej. Funkcjonariusze Straży Granicznej przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych np. aby zrobić sobie pamiątkową fotografię, czy z bliska obejrzeć słupy Polski i Rosji. Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w Kodeksie Karnym lub Kodeksie Wykroczeń, w zależności od okoliczności czynu, zagrożone karą grzywny do 500 zł bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat.

 

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

do Rusków nikt nie jeździ po fajki i paliwo to i w SG roboty nie mają. Ja się pytam co oni teraz robią i za co kase biorą jak granica zamknięta a przejazd został ograniczony o 95% jak to było za czasów MRG ?
(2020.08.11)
ludzie zwyczajnie zabłądzili a dla nich to przestępcy i pewnie szpiedzy. BUHAHAHA HA.
(2020.08.11)

info

4  
  3
do specnazu podskoczcie a nie do niewinnych ludzi.
Co gacie obesrane ? (2020.08.11)

info

3  
  3
Najważniejsze to się wykazać. Jest mandacik to i premia jakaś będzie albo awansik.
(2020.08.11)

info

4  
  4
kasę biorą za to, że są. .. służą RP
(2020.08.11)
Przepisy są jasne i wszyscy musimy się do nich stosować. Cieszcie się, że ktoś pilnuje granic, a nie wiecznie narzekacie.
Wojtas z Okrzei (2020.08.11)

info

5  
  2
dlaczego baba za to samo wykroczenie dostaje nizszy mandat? Przeciez to jawna dyskryminacja
SjestawPArkuModrzewie (2020.08.12)

info

1  
  0