Braniewo: Pijany zasnął w bagażniku, interweniowali grzybiarze i policjanci

15
21.09.2020
Braniewo: Pijany zasnął w bagażniku, interweniowali grzybiarze i policjanci
Fot. arch. KMP w Elblągu
W dość nietypowy sposób zakończył swój wyjazd na grzyby pewien mężczyzna. Od uzbierania pełnego kosza prawdziwków silniejsza okazała się potrzeba snu, spowodowana wypitym wcześniej alkoholem. Historia miałaby może inne zakończenie i nie wymagała interwencji innych osób, gdyby nie fakt, że mężczyzna zdecydował się przespać w bagażniku, z którego nie mógł już się wydostać. Z pomocą ruszyli inni grzybiarze i policjanci.

To miał być typowy wyjazd znajomych na grzyby. Umówili się na niedzielę (20 września). Wszystko zapowiadało się normalnie. Gdy jednak jednego ze zbierających zmorzył sen, spowodowany wypitym wcześniej alkoholem, sprawy przybrały nieco inny obrót. Około godz. 16:30 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony, że w okolicy Braniewa z zaparkowanego auta dobiegają dziwne odgłosy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w bagażniku samochodu znajduje się człowiek, który woła o pomoc.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy. Po dojechaniu na wskazany odcinek drogi policjanci dostrzegli stojącego przy pojeździe mężczyznę, który chwilę wcześniej wyszedł z bagażnika. Jak się okazało, z pomocą ruszyli mu inni grzybiarze, którzy słyszeli jego krzyki. W rozmowie z mężczyzną ustalono, że przyjechał w okolice Braniewa ze znajomymi na grzyby. Zrezygnował jednak z ich zbierania, ponieważ był pod działaniem alkoholu i chciało mu się spać. Jako miejsce wypoczynku wybrał sobie bagażnik, który, ku jego zdziwieniu, zatrzasnął się, gdy ten wszedł do środka. 

Patrol przeprowadził z mieszkańcem województwa pomorskiego profilaktyczną rozmowę, doradzając mu, by następnym razem rozsądniej wybierał miejsca wypoczynku.

podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
No i gitara :)Na wesoło chociaż :P
(2020.09.21)

info

15  
  1
ale beka a chłopina tylko pokimać chciał a pewnie pół komendy postawione na nogi.
haha hihi (2020.09.21)

info

5  
  0
Kto zapłaci za bezsensowny wyjazd patrolu?
(2020.09.21)
Jaja jakieś po co to pisać takie głupoty
Prawus (2020.09.21)

info

6  
  2
Na pewno nie ty, tobie dokładają wciąż
(2020.09.21)
ja pijany obudziłem się ze szwagrem w jednym łóżku
(2020.09.21)

info

7  
  0
na to na drugą nóżkę
(2020.09.21)

info

5  
  0
Oj. .. Na grzybach to zawsze alko się lało strumieniami. Czasami gdy już postanowiło się wracać to nawet GPS w telefonie nie pomagał bo człowiek widział na raz 4 ekrany wirujące w kółko. Nie wiem czasami jakim cudem udawało mi się w końcu wychodzić z tych lasów.
StefanK (2020.09.22)

info

9  
  0
I nie przyjechalo do tego zdarzenie kilka wozow strazy pozarnej? Dziwne.
(2020.09.22)

info

1  
  0
Ha hha. .. .No i super! Z humorem trzeba żyć! A nie ciągle COVID 19 WIĘCEJ UŚMIECHU NA TWARZY I BĘDZIE DOBRZE.
Gość 18 (2020.09.22)

info

2  
  0